Sam Leaderboard

Red Dead Redemption 2 Hayranları Oyunun Haritasını Ortaya Çıkardı

YAZAN Alihan Aydaş

Hayranlar harıl harıl çalışıyor...

Red Dead Redeption 2 için paylaşılan yeni tanıtım fragmanı, geçen sene sızdırılmış haritanın orijinal olduğunu kanıtlamak için yeterli ayrıntıya sahip.

Haritanın görüntüsü geçen sene NeoGAF'a sızdırılmış ve oyuna yakın fakat bağımsız bir (anonim) kaynak tarafından doğrulanmıştı. GTAForums'daki hayranlar tanıtım fragmanında yer alan bazı dikkat çekici kısımların ekran görüntülerini alıyor, arka planda yer işaretlerini not ediyor ve kaydettikleri notları oyun dünyasının genel bir düzenini oluşturmak ve anlamak için kullanıyorlar.

Aşağıdaki forum resimleri mükemmel bir harita örneklemesi yapmaktadır. İlk resimde kırmızı olarak işaretlenen bölgeler ikinci resimdeki bölgeyi gösteriyor ve böylece ilk resimden baktığımız yerlerin arka kısmı olduğunu anlıyoruz.

rdr2-harita-analizi-1

rdr2-harita-analizi-2

İşte bu yöntemlerle birlikte ortaya çıkan kanıtlar burada yer alan haritayı kanıtlamış oluyor. Zaten harita üzerinde de görsellerden yararlanılarak keşfedilen noktalar tek tek gösteriliyor.

Tahmin ediyoruz ki Rockstar Games yakın zamanda resmi bir yorumla ya da daha fazla tanıtım fragmanı ile bu tartışmalara son verir ve haritacılar için tamamen doğru olduğuna dair oldukça fazla ayrıntı paylaşır. Gerçi bu paylaştığımız haber haritacılar için yeterli kanıtı sağlıyor ancak yine de Rockstar Games bizleri ters köşeye yatırabilir.

Son olarak Red Dead Redemption 2, 2018 yılında PlayStation 4 ve Xbox One için piyasadaki yerini alacak.