YAZAN Utku Çakır

N'olur gerçek olsun!

Fallout: New Vegas severler el kaldırsın! Bakıyorum, hepiniz gelmişsiniz, güzel. Ne yazık ki sizlere verebilecek güzel bir Fallout haberim yok fakat umut fakirin ekmeğidir, değil mi?

Gelmiş geçmiş en iyi rol yapma oyunlarından, KotOR II ve Planescape Torment’in yazarları Chris Avellone, oyun camiasında adı her anıldığında insanların saygıdan önünü iliklediği bir kişi. 2010 yılında “Fallout 3 mü daha iyi New Vegas mı?” tartışmalarında New Vegas’ın safını tutan insanların bir numaralı dayanağı, Chris Avellone’un oyunun yazar kadrosunda olmasıydı. 2010’dan beri Pillars of Eternity, Torment: Tides of Numenera ve Prey gibi oyunlarda irili ufaklı rollerde bulunan Avellone, geçen günlerde herkesi heyecanlandıran bir görsel paylaştı.

Avellone’un Facebook’da paylaştığı görselde, Fallout serisinin maskotu Vault Boy’u bir çöp adama sarılırken görüyoruz. Fakat bu paylaşımın en can alıcı kısmı, görselin üstündeki yazı “I missed you so much,” yani “Seni çok özledim,” cümles. Acaba bu Avellone’un yeni bir Fallout oyunu üzerinde çalıştığı anlamına mı geliyor?

Bu görselden sonra yine Facebook hesabında paylaştığı yeni bir görselde bu sefer Vault Boy ve çöp adamı üzgün bir şekilde görüyoruz. Görselin üstündeki yazıysa, “İşte yine o his… Birileri tarafından izleniyormuşum hissi.” Ne demek istiyorsun Avellone? New Vegas 2 mi geliyor, Obsidian’ın yeni projesi bu mu? Yoksa bizi mi yiyorsun? Açık açık konuş yahu!

 

İLGİLİ BÖLÜMLER