Jurassic World Evolution'dan İlk Oyun İçi Görüntüler Geldi!

YAZAN Eser Güven

Gelsin dinocuklar

Microsoft Ağustos ayındaki Gamescom'da Jurassic World Evolution'ı duyurduğunda yalnızca sinematik bir fragman izleyebilmiştik, bu fragman bizleri oldukça heyecanlandırsa da oyunun kendisinin nasıl görüneceğini de acayip merak ediyorduk. Artık merakımızı dindirebiliyoruz sevgili Oyungezerler, bir sürü dinozor bizi bekliyor!

Oyunun bu ilk oyun-içi görüntüleri tam da oyundan görmeyi umduğumuz şey aslında, yemyeşil bir tema parkı ve içinde T-rex'ten Triceraptor'lara, Brontosaurus'lara kadar sürüyle dinozor. Jurassic Park ismini duyup da heyecanlanmayan yok değil mi aranızda?

Bu ilk görüntülerde oynanışa dair pek bir ipucu yakalayamasak da öğrendiğimize göre oyunun başında kazı ekiplerimizi dünyanın dört bir yanına göndererek fosiller toplayacak, sonra da bio-mühendislerimizin yetenekli elleri sayesinde bu fosilleri parkımız için dinozorlara dönüştürecekmişiz. Elbette işin içine yırtıcı dinozorlar girince hiçbir şey planlandığı gibi gitmeyebilir, o yüzden muhtemelen işlerin kontrolümüz dışına çıkmaması ve çalışanlarımızın (ve tabi ki ziyaretçilerimizin) dinozorlara yem olmaması için de gayret sarf etmemiz gerekecek. Oyuna başladığımız tek bir adaya erişimimiz olacak olsa da oyunda ilerledikçe dört ada daha açılacakmış ve bu yeni adalarda da yeni kaynaklara sahip olacakmışız.

Tema parkı kurmak keyifli iş, zaten o yüzden bu satırları yazarken bile canım Theme Park oynamak istedi ne yalan söyleyeyim. Jurassic Park Evolution'da da parkımızı kurarken üç farklı geliştirme yolunu izleyebilecekmişiz. "Eğlence" yolunda ziyaretçilerimizin parkımızda dolaşırken keyif alması ön plandayken "Güvenlik" yolunda parkımıza mümkün olduğunca ölümcül dinozorlar doldurmaya ve elbette ziyaretçilerimizin bu dinozorlara mama olmasını önlemeye çalışacağız. "Bilim" yolunda ise bu dinozorları bilimsel açıdan incelemek mümkün olacak. Oyunda ister bu üç yolu birden takip edebilecek, istersek tek birine odaklanabileceğiz. Sanırım başlarda herkes işin Güvenlik kısmına yoğunlaşacak çünkü Jurassic Park'ın zevki T-rex'le çıkar.

Bu tür oyunlarda alışageldiğimiz 'felaketler' de oyunda mevcut, örneğin bir anda ortaya çıkacak olan tropikal fırtına hem parkın altyapısına zarar verebilecek, hem de dinozorları sinirlendirecek. Sonrasında alın başınıza belayı.

Jurassic Park Evolution'u 2018 yazında oynayabileceğiz ve oyun PC, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkacak.

İLGİLİ BÖLÜMLER