Call of Duty WWII'nin Ganimet Kasalarından Nazi Zombilerine Kadar Bir Çok Özelliği Belli Oldu

YAZAN Eser Güven

Oyunun çıkışına bir ay kala büyük bir sızıntı yaşandı

Popüler oyunlarla ilgili sızıntıların baş adresi Reddit bizi yine şaşırtmadı ve that232guy isimli Reddit kullanıcısı Call of Duty WWII betasının PC dosyalarından yola çıkarak oyun hakkında şimdiye kadar bilinmeyen çok sayıda detayı ortaya seriverdi. Artık oyundaki Nazi Zombies moduyla ilgili bilgilerden tutun da ganimet kasalarının içeriğine kadar her şeyi biliyoruz.

Ganimet kasaları son günlerin tartışmalı konularından biri, artık stüdyolar neredeyse her oyunda bu kasalar yoluyla ek gelir elde etme peşine düşmüşe benziyorlar. Shadow of War'da parayla Orc satın alabileceğimizi öğrendikten sonra artık hiçbiri şaşırtıcı gelmiyor aslında, Call of Duty WWII de istisna değil. Oyundaki kasaların ismi Zombi Kasası ve bunların içinde silahlara ek olarak perkler ve geçici güçlendirmeler de bulunacak.

Sızdırılan bilgiler son derece detaylı ve uzun, hepsini okumak istemeyebilirsiniz diye size kısaca özet geçeyim en iyisi.

Şimdi bu Zombi Kasası dediğimiz şeyleri ister satın alabiliyorsunuz, isterseniz oyunu oynayarak kazanıyorsunuz. Tabi yalnızca oyunu oynayarak kazandığınız kasalar yeterli olmayacaktır, orada da pamuk eller cebe diyoruz zaten. Kasaların dört cinsi var: Common (maç başına tek kullanım), Rare (maç başına iki kullanım), Legendary (maç başına 3 kullanım) ve Epic (maç başına 4 kullanım). Normalde Legendary Epic'ten sonra gelir, burada tam tersini görüyoruz.

Bu kasaların bazıları oyunculara sınırlı süre için güçlü silahlar kazandırıyor; Flamethrower, Panzerschreck ve M1 Bazooka gibi. Bazıları perklerde indirim sağlarken, bazıları belli tür silah veriyor. Nazi Zombies modunda sayabildiğim kadarıyla 9 kategoride 36 silah bulunuyor. Bu kategoriler arasında en ilgi çekici olan Wonder Weapons, bu kategoride Jack-in-the-Box, Bloodthirst, Reaper, Hurricane ve Midnight gibi ilginç isimli özel silahlar yer alıyor.

Sızdırılan bilgiler arasında oyunun çok oyunculu haritaları da yer alıyor. Elbette oyunun final halinde bunlardan bazıları çıkarılmış veya yenileri eklenmiş olabilir ama en yeni versiyonda mevcut olanharitalar şu şekilde:

Birden çok görev aldığınız ve hedeflere ulaşmaya çalıştığınız War Mode modunda her iki taraf da dört farklı operasyona katılabilecek: Operation Aachen, Operation Griffin, Operation Breakout ve Operation Neptune. Bunlardan Operation Breakout zaten betada mevcuttu.

Bunun dışında 13 tane de çok oyunculu harita var: Aachen, U-Turn, Pointe du Hoc, Flak Tower, Ardennes Forest, Gibraltar, Wolf's Lair, Sainte Marie du Mont, Gustav Cannon, Carenta, U.S.S. Texas, London Docks ve Paris. Gördüğünüz gibi aralarında bir savaş gemisinin üzerinde savaşılan U.S.S. Texas'tan Normandiya Çıkarmasına ev sahipliği yapan Pointe de Huc'a kadar geniş bir yelpaze mevcut.

Call of Duty: WWII 3 Kasım'da PC, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkacak.