Middle-earth: Shadow of War'un PC Dosya Boyutu Kotamızı Sömürecek

YAZAN Yasin Madyb İlgün

Kotalarımız daha ay ortasında dibi görecek gibi.

 Monolith'in geliştirdiği ve Warner Bros.'un dağıtımını yaptığı Orta Dünya açlığımızı uzun bir süre dindirmesini umduğumuz Shadow of War'un PC dosya boyutu göz korkutuyor. Oyun PC'de tam 97.7 GB yer kaplıyor.

incelemesow-haberici

IGN'den Dan Stapleton'ın paylaştığı görsellerde Steam sürümünün 97.7 GB dosya indirdiği gözlemlenirken PlayStation 4 sürümünde ise 63.9 GB'lik bir indirme gözüküyor. Stapleton'ın da parmak bastığı üzere bu dosya boyutunun ana sebebi muhtemelen oyunun PC sürümündeki 4K çözünürlüklü sinematikler ve ara sahneler. Buna ek olarak 4K çözünürlüğü destekleyen oyun dosyalarının da ekstradan yer tutacağını düşünürsek aslında bu boyut çok da şaşırtıcı değil. Neticede Forza Motorsport 7'nin boyutu da bu boyutlardaydı. Keza yine Nioh'un PC sürümünün de 100 GB civarlarında bir dosya boyutu olacak. Sanki karşımıza yeni ve kotalarımızı sonuna kadar sömürecek bir standart geliyor gibi değil mi Oyungezerler?

> Shadow of War - PC, PS4 Pro ve Xone S Grafik Karşılaştırması

Middle-earth: Shadow of War, loot kutusu mevzuları sebebiyle oldukça çalkantılı bir çıkış yaptı ve büyük eleştirilere maruz kaldı. Bununla birlikte oyunun inceleme puanlarıysa oldukça başarılı bir grafik çiziyor.