Bakın Rise of the Tomb Raider Xbox One X'te Nasıl Görünüyor

YAZAN Eser Güven

Microsoft, Xbox One X'in gücünü göstermeye devam ediyor

Başlığı görünce kafanız karışmasın, bu bahsettiğimiz Tomb Raider'ın henüz duyurulmamış ama duyurulacağını bildiğimiz yeni oyunu Shadow of the Tomb Raider değil, Crystal Dynamics'in yeni Tomb Raider serisinin son oyunu olan Rise of the Tomb Raider. Yani muhtemelen pek çoğunuzun çoktan oynamış olduğu bir oyun. Microsoft Xbox One X'in gücünü göstermek adına mevcut bazı oyunların konsol için geliştirilmiş hallerini göstermeye devam ediyor ve Comic-Con'da yayınlanan 12 dakikalık oynanış görüntüleri de Microsoft'un övünmekte haklı olduğunun göstergesi.

Rise of the Tomb Raider'ın Xbox One X'e özel görsel ve performans geliştirmeleri arasında üç farklı görsel mod arasından seçim yapabilme imkanı da bulunuyor. Eğer oyunu gerçek 4K çözünürlükte oynamak istemezseniz Enriched Visual modunu tercih edebilir, veya ben 30fps değil de 60fps istiyorum arkadaş diyorsanız High Frame Modu'nda bu hızı yakalayabilirsiniz. Tabi bence bu yeni konsolun keyfini tam anlamıyla çıkarabilmek için mümkünse (eğer destekli bir televizyon veya monitöre sahipseniz) 4K seçmek lazım. Söz konusu görsel modlar arasında oyun sırasında dilediğiniz gibi geçiş yapmanız da mümkün olacak.

> Tomb Raider Filminin İlk Fragmanı Geldi

Videoyu mümkün olan en yüksek çözünürlükte izlemeyi unutmayın. 7 Kasım'da Xbox One X piyasaya çıktığında eğer oyunu daha önce Xbox One için satın aldıysanız ücretsiz bir güncelleme sayesinde Xbox One X versiyonuna da sahip olacaksınız.

İLGİLİ BÖLÜMLER