Elder Scrolls Online'ın Yeni DLC'si Ay Sonunda Çıkıyor

YAZAN Eser Güven

Clockwork City'i özleyenler?

Skyrim'i bir kenara bırakırsak yoldan 100 tane Elder Scrolls seven adam çevirip serinin en sevdikleri oyununu, en ilgi çekici bölgesini sorsak en az 64'ü Morrowind der eminim. Biraz sallama bir istatistik oldu gibi ama gerçekten de Elder Scrolls sevenler için Morrowind'in yeri çok ayrıdır. O dev mantarları unuttunuz mu yoksa, hani Telvanni hanesinin içinde yaşadığı mantarları. Tek kelimeyle harika bir bölge bence Morrowind.

Elder Scrolls Online: Morrowind genişleme paketi bizi bu bölgeye götürmüştü, şimdi ise Clockwork City DLC'si ile Morrowind'e daha da yakından bakma imkanına sahip olacağız.

Hatırlamayanlara yardımcı olayım: Clockwork City'i biz en son Morrowind'in Tribunal genişleme paketinde görmüştük. Sotha Sil'in inşa ettiği bu mekanik şehire kafayı yemiş bu tanrıyı öldürmek üzere gönderilmiştik.

> Bethesda Daha Kimselere Anlatmadığı Bir Oyun Çıkaracak! Hem De Bu Yıl İçerisinde

Clockwork City DLC'si ile işte bu aşina olduğumuz şehre geri dönüyoruz ve bizi en az on saatlik hikaye içeriği bekliyor. Elbette bu yeni DLC ile oyuna yeni zırh setleri ve yeni eşyalar da eklenecek.

İsterseniz şimdiden yeni içeriğe bir göz atmanız mümkün, bunun için tek yapmanız gereken Tamriel'deki istediğiniz bir Mages Guild karargahına gitmek ve "Order of the Eye Dispatch" notunu okuyarak "Of Knives and Long Shadows" görevini almak.

Eğer ESO Plus üyesiyseniz Clockwork City DLC'sine ücretsiz olarak sahip olacaksınız. ESO Plus üyesi değilseniz de DLC'yi 2000 crown (oyun-içi para birimi) karşılığında satın alabileceksiniz. İsterseniz 4000 crown karşılığında DLC'nin koleksiyon versiyonunu da satın alabilirsiniz.

Clockwork City DLC'si PC için 23 Ekim tarihinde yayınlanacak, ama konsol versiyonu için iki hafta daha beklemeniz gerekecek: PS4 ve Xbox One'daki DLC'nin çıkış tarihi 7 Kasım 2017.