Assassin's Creed Origins'in DLC'leri Şimdiden Belli Oldu

YAZAN Eser Güven

Ubisoft yol haritasını çizmiş

Ubisoft Assasin's Creed Origins'in çıkış sonrası planlarını şimdiden açıkladı ve bu sayede Season Pass içeriğini de öğrenmiş olduk sevgili Oyungezerler. Oyunun 40$'a satılacak olan Season Pass'inde iki tane büyük genişleme paketine ek olarak iki tane de özelleştirme DLC paketi bulunacak. Tabi çıkış sonrasında sadece parayla satılan içerikler olmayacak, Ubisoft'un planı oyuna düzenli olarak ücretsiz yeni görevler ve mücadeleler eklemek. Hatta eklenecek yenilikler arasında Horde modu bile bulunuyor.

Şimdiden kesinleşen iki genişleme paketinin isimleri The Hidden Ones ve The Curse of the Pharaohs. Ocak ve Mart aylarında yayınlanacak bu genişleme paketlerinden The Hidden Ones, Assassin's Creed Origins'in yıllar sonrasında geçecek ve Bayek'in hikayesini devam ettirecek. The Curse of the Pharaohs ise biraz daha doğaüstü bir temaya sahip; bu DLC'de Bayek yeni böglede Mısır mitolojisinin doğaüstü yanıyla iyiden iyiye haşır neşir olacak.

Oyunun Ekim ayında çıkacağını düşünürsek Ocak ayındaki ilk pakete kadar oyuncuların, daha doğrusu Season Pass sahiplerinin boş kalmaması için iki tane kozmetik DLC paketi yayınlanacak. Roman Centurian ve Horus DLC paketleri oyuna yeni giysiler, binekler ve silahlar ekleyecek.

> Assassin's Creed Origins'in Kutuları Gerçek Parayla Satın Alınamayacak!

Oyuna eklenecek ücretsiz içerikler arasında dikkat çeken iki isim var ama bunların ne zaman yayınlanacağı belli değil. Bunlardan ilki oyuncuların oyun dünyasında özgürce dolaşmalarını ve Eski Mısır tarihi hakkında bilgi almalarını sağlayacak bir nevi rehberlik modu olan Discovery Tour modu, diğeri ise git gide zorlaşan düşman dalgalarına karşı savaşacağımız Horde modu.

Düzenli olarak yenilenecek içeriklerde ise göze ilk çarpanlar oyunculara gizemli ödüller kazandıracak günlük görevler verecek olan Nomad's Bazaar ve devasa Mısır tanrılarına karşı savaşacağımız Trials of the Gods. Videodan gördüğümüz kadarıyla son derece epik karşılaşmalar sunacak olan bu modda şimdilik sadece Anubis'i görmüş olsak da Mısır'da tanrı bitmez, ileride Bastet'ten Horus'a, Osiris'ten Seth'e kadar çok sayıda tanrıyla karşılaşacağımızı tahmin edebiliyorum.

Assassin's Creed Origins 27 Ekim'de PC, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkacak.