Yeni Nesil Intel İşlemci Alacaklar Dikkat! - Asus Z370-E'ye Bir Bakın Deriz

YAZAN Cengizhan Kervancı

RGB'yi seviyorsanız bu anakart size hitap ediyor.

Asus'un yeni anakartı ROG Strix Z370-E Gaming ile RGB severler çıtayı bir üst seviyeye çıkaracak. RBG desteğinin yanı sıra yeni anakart ile birlikte hız aşırtma ve soğutma özelliği de artık bizlerle. Bu sayede kasanızın sıcaklığını kontrol altında tutabiliyorsunuz. Ayrıca, kasanızdan maksimum performans bekleyebilirsiniz.

Yeni anakarta baktığımızda ilk olarak keskin, aşırı asi ve bir o kadar güçlü tasarım görüyoruz. Bu tasarımı yaparken zaten katana'dan ilham alındığı söyleniyor. ROG Strix Z370-E Gaming, çekirdek ROG özellikleriyle sistem performansını maksimuma çıkarmanızı sağlıyor. Anakart, soğutma işleminde gerçekten iyi bir yardımcı görevi görüyor. M.2 Isı bloğu sayesinde alana yerleştirilen SSD'yi soğutma görevi oldukça iyi bir hamle olmuş.

z370-e

Yeniliklerden bir diğeri ise 5 farklı optimizasyon ile en iyi performansı elde edebiliyoruz. Bu optimizasyonlar ise şu şekilde;

TurboV İşlem Ünitesi (TPU); Otomatik sistem ayarlama yazılımımızın arkasında çalışan program. Bu program sayesinde voltajlara ince ayar yapma, sistem istatistiklerini takip etme ve en iyi performans için hız aşırtma yapabiliyoruz.
Enerji İşlem Ünitesi (EPU); Sistem bütününde güç tasarrufu elde edebiliyoruz.
Fan Expert 4;  Kasanın içinde bulunan tüm fan ve sıvı soğutma kontrollerine erişebiliyoruz.
Digi+ Voltaj Düzenleyici (VRM); Voltaj düşmeleri ve frekans değişikliği gibi ayarlar üzerinde kontrol sağlar.
Turbo App; İşlemci hız aşırtmasını belirleme, fan profili uygulama, ağ verilerine öncelik tanıma ve ses ayarlarını iyileştirmenizi sağlar.

Anakartın içinde bulunan hız aşırtma özelliği ile toplam hızımızı 432MHz'ye kadar artırabiliyoruz. Bu sayede oyunlardan aldığımız performansta daha kaliteli bir hale geliyor. Ayrıca, Z370-E tüm depolama cihazlarınızı otomatik olarak ara belleğe alarak, sisteminizin ara bellek kaynaklarınızı en iyi şekilde kullanmanıza olanak sağlıyor.

hiz

Oynadığımız oyunlarda hele ki online rekabetçi oyunlarda ses unusuru oldukça önemli. Bu nedenle Asus yeni anakarta SupremeFX ses teknolojisinin en iyi halini sunmuş. Bu yeni ses teknolojisinde ses koruması, çift OP Amfi, yüksek kalite ses kapasitörleri ve ses hat koruması dahil edilmiş.

Ve geldik RGB severlerin merakla beklediği bölüme. Z370-E, yerleşik RBG aydınlatmalar haricinde ekstra 3 adet RGB çıkışı ile tam RGB aydınlatma desteği sunuyor. Ayrıca tüm bu aydınlatma unsurları birbirleri ile senkronize halinde çalışabiliyor. Toplamda 12 adet seçebileceğiniz profil mevcut.

asus-anakart

Bazı çılgınlar tüm kasayı RGB kaplamış ve bunun videosunu paylaşmışlar. İsterseniz hep birlikte bir göz atalım.

Ürünün teknik özelliklerine ulaşmak istiyorsanız tıklamanız yerterli.

İLGİLİ BÖLÜMLER