YAZAN Yasin Madyb İlgün

Türkçe altyazı seçeneği ve dublajı olan Uncharterd 4: Bir Hırsızın Sonu Türkiye'de kaç kopya sattı merak ediyor musunuz?

 PlayStation Türkiye'nin Türkçe altyazı ve Türkçe dublaj desteğiyle satışa sunduğu Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu oldukça başarılı satış sonuçları elde etmiş.

Sony Türkiye'den Mustafa Yiğit'in Oyungezer'e yaptığı açıklamaya göre Uncharted 4, Sony'nin Türkiye'de satışa sunduğu birinci parti oyunları arasında en çok satan oyunu olmayı başardı. Hatta ülkemizde de en çok satan oyunlar arasında yer alıyor. FIFA serisini kenara koyduğumuzda bu konuda çok az rakibi var diyebiliriz. 

Mustafa Yiğit, "Tabii ki Türkçeleştirilmiş oyunlar pazarda daha çok satıyor. PlayStation 4'e özel oyunlara bakarsak Uncharted serisi inanılmaz satıyor. Uncharted 4 çıkalı bir seneyi devirdi ve şu an itibariyle 80 bin seviyelerinde satışa ulaşmış durumda. Türkiye için ciddi bir rakam. Bu bahsettiğim rakamlar sadece fiziksel satış rakamları. Dijital satışları da eklediğimizde bu satışlar 100 bini devirmiş oluyor. Türkiye pazarı için bunlar ciddi rakamlar. Bir oyunu Türkçe yaptığınız zaman, Türk oyunseverler de bunun karşılığını veriyorlar." dedi.

"PlayStation 5'i Yakın Bir Dönemde Beklememek Lazım"
God of War ve The Last of Us 2 İçin Türkçeleştirme Başvurusu Yapıldı

Oyungezer'de Uncharted 4'ü Eren Eryürekli incelemiş ve oyunu oldukça beğenip 9.5 puan vermişti. Uncharted 4'e gelen hikaye ek paketi Kayıp Miras'ı ise Ömer Akdağ incelemişti. Kayıp Miras'a da 8.8 puan verdik ve Uncharted hayranı Oyungezerler'in kesinlikle oynamasını öneriyoruz.