Square Enix'in Yeni RYO'su Lost Sphear'in Yeni Fragmanı Yayınlandı

YAZAN Eser Güven

I Am Kanata

Square Enix'in 2018 yılı başlarında PlayStation 4, PC ve Nintendo Switch için piyasaya çıkacak olan kuşbakışı görünümlü eski tarz RYO'su Lost Sphear'ın hikaye fragmanı yayınlandı. 

Oyun Square Enix bünyesindeki Tokyo RPG Factory tarafından geliştiriliyor, bildiğiniz gibi kendilerini 2016 yılında geliştirdikleri ve son derece olumlu eleştiriler alan I Am Setsuna ile tanımıştık. Stüdyonun bu ikinci oyunu için I Am Setsuna'nın ruhani devamı diye nitelendirmek mümkün çünkü gerek grafik tarzı, gerek de temel sistemleri birbirine son derece benziyor.

Bu yeni oyun bir sabah uyandığında yaşadığı şehrin ortadan kaybolmaya başladığını keşfeden kılıç ustası Kanata'nın hikayesini anlatacak. Kanata ve yol arkadaşları gerçekliğe müdahale eden kötücül gücü ortaya çıkarmaya ve dünyayı eski haline döndürmeye çalışacaklar.

I Am Setsuna gibi Lost Sphear da 80'lerin JRYO oyunlarının yapılarını temel alıyor. Oyunda I Am Setsuna'nın Active Time Battle sisteminin de yenilenmiş halini göreceğiz ve Square Enix'in söylediğine göre bu sayede savaşlarda daha büyük özgürlük sahibi olacağız.

Lost Sphear'ın çıkış tarihi 23 Ocak 2018. Oyun için PlayStation 4'te ön sipariş verirseniz "Memoirs of the Moon" dinamik teması ve iki müzik parçası, Steam'de ön sipariş verirseniz Lost Sphear duvar kağıdı ve farklı iki müzik parçası kazanıyorsunuz.

İLGİLİ BÖLÜMLER