Planet of the Apes: Last Resort'un İlk 17 Dakikası Oyuna Dair Fikir Veriyor

YAZAN Eser Güven

Maymunlar Cehennemine doymayanlara

IGN, Imaginati Studios ve FoxNext Games'in yeni sinematik macera oyunu Planet of the Apes: The Last Frontier'in ilk 17 dakikasını yayınladı. Bu sayede hem bu interaktif macera oyununun açılış dakikalarını görüyor, hem de neye benzediğine dair fikir sahibi oluyoruz. Görünen o ki bizi yine bolca film seyretmeli, az oyun oynamalı bir oyun bekliyor. Hani eskiden Macera Tüneli kitapları vardı ya, "şunu yapacaksan şu sayfaya, bunu yapacaksan şu sayfaya git" derdi. Eğer yalnızca arada bir seçim yapacağımız ve o seçimin nelere yol açtığını göreceğimiz bir oyunsa ne kadar eğlenceli olacağına dair şüphelerim olduğunu söylemeliyim.

Planet of the Apes: Last Frontier bu sonbaharda ilk olarak PlayStation 4 için yayınlanacak, Xbox One ve PC versiyonları ise daha sonra çıkacak. Her ne kadar oyunun kesin çıkış tarihleri açıklanmamış olsa da bu sabah muhtemelen yanlışlıkla PlayStation Store'a eklenen oyun kısa süre sonra sistemden kaldırıldı, galiba çıkış için artık son hazırlıkları yapıyorlar.

Planet of the Apes: Last Frontier, Dawn of the Planet of the Apes ile War for the Planet of the Apes filmleri arasında geçecek. Oyun sürekli olarak karşımıza seçimler çıkaracağı ve sonuçları da farklı olacağı için tekrarlanabilirliğinin yüksek olacağı söyleniyor, oyun süresi olarak da muhtemelen uzun metrajli bir film kadar olacağını tahmin ediyorum.

İLGİLİ BÖLÜMLER