Far Cry 5'ten Co-op Görüntüleri İçeren Yeni Bir Video Geldi

YAZAN Baran Köse

Kankim ile tarikat çökertme keyfi...

27 Şubat 2018'de PC, PS4 ve Xbox One için çıkış yapacak Far Cry 5, Paris Games Week 2017'yi boş geçmedi ve bizlere Friends for Hire adı verilen Co-op görüntülerinden oluşan bir video gösterdi.

Daha önce oyunun Co-op olacağı açıklanmış fakat çok fazla bir detay verilmemişti. Oyunu açan kişinin hikaye ilerleyişinin kaydedileceği bilgisi oldukça olumsuz karşılanmıştı. Bir umutla bunun değişebileceğini düşünen oyuncular hayal kırıklığı ile karşılaştılar. Yeni açıklamalarda oyunun ilerleyişi hakkında mutlak sözün oyunu kuran kişide olacağı öğrenildi. Hangi görevin alınacağına ve ilk olarak hangisine gidileceğine oyunu kuran kişi karar verecek. Guns for Hire ile ekibinize katabileceğiniz NPC'ler (keskin nişancı, av köpeği vs) yine oyunu açan kişi tarafından yönlendirilecek. Kısacası oyuna dahil olan kişi kendi bilincine sahip bir NPC gibi olacak. Hatta oyunu açan kişiden çok uzaklaşırsanız onun yanına ışınlanacaksınız. Bu da bir çok eşek şakasına sebep olacaktır, eminiz! Mesela arkadaşınız düşman ile çarpışırken siz onu balık tuttuğunuz yere ışınlayabilir, dost ateşini açıp yere kurduğunuz tuzak ile onu öldürebilirsiniz.

Korkmayın, durum aslında o kadar da kötü değil.  Karakterinize ait her gelişme sizinle beraber kendi oyununuza geçecek. Silahlar, cephaneler, görev eşyası olmayan özel eşyalar da buna dahil. Yani kendi oyununuza geçtiğinizde biraz daha kolay şekilde ilerleyeceksiniz. Kısacası Far Cry 5'in Co-op'u biraz "bu bölümü geçmekte zorlanıyorum yardım etsene" şeklinde olmuş diyebiliriz.

far-cry-5-10-sey-haberici

Video yayımlandıktan sonra başta Reddit olmak üzere bir çok yerde oyuncuların en büyük şikayeti lokal olarak co-op oynayamacak olmaları üzerineydi. Üstelik E3'te yapılan açıklamalarda böyle bir özelliğin olmayacağı belirtilmesine rağmen! Aşağı yukarı 6 ay geçmiş hala neden bu konu hakkında şikayet ediliyor anlamak güç...

Far Cry 5 hakkında şu ana kadar yapılan tüm açıklamalara ve paylaşılan her bir videoya buradan ulaşabilirsiniz Oyungezerler! Başka videoya ihtiyacım yok sizin E3'te oynadığınız 30 dakikalık videoyu izlemek istiyorum diyorsanız aşağıdaki videoya yönlendirebiliriz.

İLGİLİ BÖLÜMLER