PUBG Yakında Erken Erişimden Çıkıyor!

YAZAN Yasin Madyb İlgün

Birkaç yenilik, taze bir harita ve oyunun resmi çıkışı çok yakında!

 Bluehole Games'in Paris Games Week'te yaptığı açıklamada oyunun erken erişimden çıkacağını öğrendik sevgili Oyungezerler. Tam bir tarih verilmedi, ancak oyunun aralık sonuna doğru resmi çıkışını yapacağı duyuruldu. Aynı zamanda 12 Aralık'tan itibaren oyun Xbox One'da da oynanabilir olacak. 

PUBG Corp.'un CEO'su Chang Han Kim, oyunun Xbox One sürümüyle PC sürümünün aynı olmayacağını söyledi ki bu da çapraz oynanış şu an için mümkün olmayacak demek. Xbox One'daki PUBG resmi çıkış yapmış sayılmayacak ve Xbox Game Preview kapsamında oynanışa sunulacak. PC sürümü ise erken erişimden tamamen çıkmış olacak. 

> PUBG Güney Kore'de LoL'ü Geride Bıraktı
> PUBG Çin'de Yasağın Eşiğinde - Çünkü Sosyalizm?!?

Buna ek olarak oyunun PC ve konsol sürümü arasındaki farkların en kısa zamanda giderileceği belirtilmiş ve bu farklar aradan çıkartıldıktan sonra çapraz oynanış ihtimaline göz kırpılmış. Tüm bu güzel haberlere ek olarak duvarların üzerinden atlayarak geçme sistemiyle çöl haritasının da PC tam sürümüyle birlikte oyuna ekleneceği duyuruldu. PUBG oyuncularını taze içerikler bekliyor. Özellikle duvarlar ve pencerelerden atlama özelliği ile aksiyon bir tık üst seviyeye çıkacak gibi gözüküyor.