YAZAN Baran Köse

Snoke mu o?

Star Wars - The Last Jedi'ın vizyona girmesine 1.5 ay gibi bir süre kaldı. Artık yeni bir görüntü izlemeyiz diye düşünürken Supreme Leader Snoke'un taht odası ve Luke Skywalker'ın yıllar sonra Millenium Falcon'a binmesi bizleri şaşırtı. 

45 saniyelik kısa videonun havası oldukça karanlık. Çözümleyebildiğimiz kadarı ile Rey, Luke ile bir anlaşmazlığa düşüyor. Tıpkı Kylo Ren'i karanlığa kaybettiği gibi Rey'i de kaybedebilir Luke. Hala kendisini aksiyon içerisinde göremedik ve bu muhtemelen filme saklanıyor ama yine de bir ışın kılıcı ya da Güç kullandığı bir kareyi görmeyi çok isterdim. 

Benim düşüncem Rey'in karanlık tarafa geçmeyeceği yönünde. Aksine Luke Skywalker ile ters düşmesinin sebebi Güç'ün aydınlık tarafının nasıl kullanılması üzerine olacağı yönünde. Belki de Kylo Ren ve Snoke ile dövüşmeye hazır hissediyor kendisini ve Luke buna karşı çıkıyor. Akabininde Luke ile düelloya girip hazır olduğunu göstermeye çalışıyor. Luke Skywalker'ın Kylo Ren ve diğer padawanlar ile olanlardan sonra çökmüş olduğunu görmek için bir jedi olmaya gerek yok. Belki bu yüzden Luke Rey'e karşı yenilmiş gibi gözüküyordur. Ya da çok zekice bir kurgu hilesidir, bilemiyorum.

>EA, Tepkiler Üzerine Battlefront 2'nin Eşya Kutusu Sistemini Değiştirdi

Fakat asıl dikkatimi çeken Supreme Leader Snoke'un taht odası oldu. Koyu kırmızı ve siyah renklerinin ağırlıkta olduğu odada Snoke gerçekten ürkütücü duruyor. Yayımlanan bir fotoğrafta Rey bu odada bulunuyordu. Herkes arkadaki kırmızılığın "kırmızı perde" olduğunu ve filmde oraya CGI ile bir şeyler geleceğini söylüyordu. Fakat gerçekten Snoke taht odasının duvarını kırmızıya boyatmış. Acaba neden?

starwars-snoke

Kafamda çok fazla soru oluştu. Gidip ışın kılıcımın pillerini değiştireyim, X-Wing'imin yıllık bakımını yaptırayım belki 1.5 ay geçer...