Assassin's Creed: Origins'te Saç ve Sakalınızı Değiştirebiliyorsunuz

YAZAN Utku Çakır

Berber yok ama olsun.

 Assassin’s Creed: Origins’e başladığımda, kontrol ettiğim karakterin saç ve sakalı beni bir süre şaşırtmıştı. Herkes bu arkadaşa “Bayek,” diye sesleniyor da, kendisi hiç de fragmanlarda gördüğüm kişiye benzemiyordu. Sonra hikâyede ilerleyip, bir ara sahnede saç sakal traşı olduğumuzu görünce rahatladım.

Ama siz Bayek’in Çöl-Style 2017 görünüşünden memnunsanız, uzun saç ve sakal kombinini geri getirmeniz mümkün. Oyunun içinde berber dükkanı yok ama Gear menüsüne girdiğinizde, PS4’te L2 ve Üçgen; Xbox One’da da L2 ve Y tuşlarına basarak Bayek’in saçını uzun hale getirebilirsiniz. Yok ben sakal istiyorum diyorsanız da, yine aynı menüde PS4 için R2 ve Üçgen; Xbox One için de R2 ve Y tuşları sakalı uzun hale getirebilmekte.

İnternetteki bilgilere göre PC kullanıcıları saç için sağ tık ve etkileşim tuşu, sakal için de sol tık ve etkileşim tuşunu kullanarak tarzlar arasında geçiş yapabilmekte ama ben oyunun PC versiyonu için bulunan tuş kombinasyonuyla bir türlü saç ve sakal tarzını değiştiremedim. Gördüğüm kadarıyla birçok PC’ci de bu sorunu yaşamakta. Şimdilik çözüm, eğer varsa, Xbox veya PS4 kolunuzu PC’ye takıp değişikliği onlar aracılığıyla yapmak gibi.