YAZAN Cengizhan Kervancı

Ağzında sakızı ile vadinin yeni yaramazı karşınızda.

League of Legends'a 7.23 yaması ile birlikte dahil olacağı kesinleşen karakterimizin adı Zoe. Tanıtım videosundan yola çıkarak yorumladığımızda yeni şampiyon oldukça yüksek kitle kontrol yeteneklerine (CC) sahip. Oyun içindeki rolü bana kalırsa tam bir hasar veren destek şampiyonu kıvamında olmuş.

Yeteneklerine bakacak olursak (videodan izlediğimiz kadarıyla) belli bir alanda oluşan yıldız ışıltısı Orianna'nın Q yeteneği gibi hareket ediyor. Bir noktadan diğer noktaya gittiğinde orada bulunan rakip birimlere hasar veriyor. Bir diğer yeteneği ise kendisine normal saldırılarını güçlendiren bir buff sağlıyor. Baskınları önlemede gayet başarılı olacağını düşündüğüm yeteneği ise şu. Zoe, belli bir alana ağzında bulunan sakızı şişirip fırlatıyor. Bu bölge belli bir çapta oluşan alan içine giren rakipler bir süre sonra yavaşlayıp sersemliyor. Ulti yeteneği ise belli bir noktadan diğer noktaya açılan portal ile ışınlanmasını sağlıyor.

Karakter oldukça sevimli bir Disney karakteri gibi tasarlanmış. Oyun içindeki rolü ve yetenekleri tam olarak belli olduğunda bakalım bizleri neler bekleyecek.

İLGİLİ BÖLÜMLER