Overwatch'un Yeni Karakteri Belli Oldu ve O Sinematik Neydi Öyle?

YAZAN Nurettin Tan

Die with glory old friend...

Arkada Muse’dan Knights of Cydonia çalmaya başladı ve hem evlerinde ekran başında BlizzCon’u izleyenleri hem de Anaheim’de etkinliğe katılanları “BlizzCon’a hoş geldiniz!” diye tok bir erkek sesi karşıladı, hepimiz daha ilk saniyelerde gaza gelmiştik bile.

bandicam 2017-11-03 21-42-26-005

Tipini bile gördüğümde sinirimin bozulduğu Jeff Kaplan sahneyi aldı ilk olarak Overwatch’a yeni eklenecek BLIZZARDWORLD Oyun Parkı temalı yeni haritayı sundu. Kafanızda Disneyland’i canlandırın ve bunu Blizzard’ın bütün oyunlarından oluşan içerikle doldurulmuş bir oyun parkıyla çarpın. Şimdiden en azından fikir olarak Overwatch’a gelen en harika harita gibi duruyor diyebilirim.

Sonrasında Kaplan Overwatch’un yeni kahramanı Moria’yı bize tanıttı. Eski Blackwatch üyesi olan Moira hibrid bir karakter yani Zenyatta’ya kardeş geldi diyebiliriz fakat özellikleri bakımından ondan çok daha üstün görünüyor. Ben bu satırları yazarken Moira’nın yetenekleri daha belli olmadı fakat görünen o ki belirli bir alana iyileştirme küresi atıyor ve o bölgedeki herkes şifa alıyor. Reaper’dan daha hızlı şekilde gölgelerde ışınlanabiliyor ve duvardan duvara seken bir gölge topuyla düşmanlarına dar alanda sağlam hasar veriyor gibi görünüyor. Ultimate’si ise League of Legends’tan Lux’un Final Spark yeteneği ile görsel olarak aynı lakin hem gölge hem de ışık birbirine giriyor. Tanıtım videosunda sadece düşmanları öldürürken görüntüsü vardı ama işin içinde ışık da olduğundan acaba ışık dalgasının içinde kalan dostları da iyileştiriyor mu diye düşünmeden edemiyorum.

bandicam 2017-11-03 21-45-48-515

Bu videodan sonra Jeff sahneye Darin de Paul yani Reinhardt’ın ses sanatçısını çağırdı. Çok şık bir takım elbiseyle Reinhardt’ın sesinden bağırarak sahneye giren Darin de Paul ilgi karşısında ağlayacak gibi oldu ve gerçekten dikkatli izlediyseniz kameralara cam gibi sulanan gözleri yansıdı. Darin de Paul’u sahneye çağırmalarının nedeni sonradan belli oldu çünkü yeni Overwatch Animated Short, Eichenwalde’de yaşanan Omnic saldırısını anlatıyordu. Sapsarı uzun saçlarıyla Reinhardt’ın gençliğini gördüğümüz bu animasyonda umarsız cesareti yüzünden gözünü nasıl kaybettiğini ve Crusader birliğinin başını çeken Balderich von Adler’in kendini feda etmesini izledik. Müthiş güzel hazırlanmış bu sinematik her zamankinden çok daha fazla duygularımıza dokundu… İzlerken tüylerim diken diken oldu…

bandicam 2017-11-03 21-49-28-415

bandicam 2017-11-03 21-51-06-844

Her ne kadar yaptıkları saçma dengeleme politikalarıyla bugünlerde hiç olmadığı kadar tepki çekseler de Overwatch sinematiği ve yeni karakter gerçekten göz doldurdu. Sadece Moira için oyuna geri dönebilirim hatta yeni “main”im bile olabilir kendisi bu kadar iddialıyım.