Yüzüklerin Efendisi'nin Dizisi İçin Çalışmalar Başladı!

YAZAN Yasin Madyb İlgün

Warner Bros. Tolkien Estate ve Amazon işin içinde.

 J.R.R. Tolkien'ın büyük eseri Yüzüklerin Efendisi'nin dizisi için resmi çalışmalar başladı. Tolkien Estate, Warner Bros., diziyi çekecek bir stüdyo bulmak için ortalığı yoklamaya başladı ve haberlere göre Amazon Stüdyoları en büyük ihtimal olarak öne çıkıyor. 

Variety'nin özel bir haberine göre Yüzüklerin Efendisi'nin dizisi gelecek ve konu üzerine başka bir kaynak yok. Bununla birlikte Variety de oldukça güvenilir bir kaynak, bu sebeple olayın resmiyeti hakkında pek şüphe duymak mümkün değil. Warner Bros. ve Tolkien Estate arasındaki uzun süreli gerginlik yaklaşık dört ay önce çözülmüştü. İki taraf da yakın gelecekte yeniden birlikte çalışmak istediğini belirten (aslında Tolkien tarafı biraz daha soğuk duruyordu) açıklamalarda bulunmuştu.

incelemesow-haberici

The Hollywood Reporter'ın haberine göreyse Amazon'un CEO'su Jeff Bezos da projenin hayata geçmesi için adımlar atmış durumda ve bu büyük sorumluluğu en çok isteyen taraf olarak öne çıkıyor. 

Peter Jackson'ın üçlemesinin ardından Hobbit üçlemesini de beyaz perde de görmüştük. Şimdi filmler varken insan diziye ne gerek var diyor değil mi? Aslında buna katılmıyorum, zira bu sefer işin içinde Tolkien cephesi de olacak. Yüzüklerin Efendisi filmlerini her ne kadar çok sevsem de kitapların çok uzağından geçen bir uyarlama olduğunu belirtmem gerek. Bunu yazarken de öyle birkaç küçük değişiklikten ya da Tom Bombadil'in filmlerde yer almamasından bahsetmiyorum tabii ki. Ancak bu konuya girersem de çıkmam çok uzun zamanımı alacaktır sevgili Oyungezerler. İsterseniz bu konu üzerine pazartesi bir video çekebiliriz. Böyle bir talebiniz olursa yorumlarda bahsedin derim, ona göre hazırlıklı gelelim :).

Bir TV dizisi olarak Yüzüklerin Efendisi'ni düşündüğümde ortaya doğru insanlarla çok doğru bir yapım çıkabilir diyorum. Ancak film üçlemesi gibi bir yapım beklemeyin derim. 

İLGİLİ BÖLÜMLER