Okami HD Remaster'ın Oynanış Videoları Bir Harika

YAZAN Eser Güven

Bir sanat eseriyle tanışmaya hazır olun

Oyun tarihinin abartısız en iyi oyunlarından biri, adeta bir sanat eseri olan Okami'nin HD versiyonu için gün saymaya devam ederken Capcom beklentilerimizi daha da arttıracak bir dizi video yayınladı sevgili Oyungezerler. Daha önce Okami oynadıysanız zaten neyle karşılaşacağınızı az çok tahmin edebiliyorsunuzdur, ama özellikle de bu oyunla tanışmamış olanların aşağıdaki videoları izlemesini kesinlikle öneriyorum.

Videolarda oyundaki farklı yerlerde geçen oynanış görüntülerini görüyor ve Capcom'un yeni nesil konsollar ve PC için ortaya ne kadar da iyi bir iş çıkardığına şahit oluyoruz.

Okami zamanında yalnızca PlayStation için çıkmış olduğundan (birkaç yıl sonra Wii'ye port edilmiş olmasını saymazsak), PlayStation 4 versiyonuna da biraz kıyak geçiliyor diyebilirim. Oyunun farklı PS4 versiyonları ana ekran için değişik temalarla gelecek. Örneğin oyunu Amazon Japonya'dan satın alanlar Celestial Paintings temasına, sınırlı üretilen versiyonu satın alanlar ise Picturesque Scenery temasına sahip olacaklar. Ayrıca bu versiyonların içinde kartpostallar, çıkartmalar vs gibi bonus öğeler de bulunacak.

Oyun 12 Aralık tarihinde PlayStation 4, Xbox One ve PC için çıkacak ve satış fiyatı da gayet makul belirlenmiş: 19.99$. Oyunun Steam sayfası henüz Türk lirası cinsinden fiyatı göstermiyor olsa da Capcom'un Steam'in bize özel kurunu değil de doların 3'le çarpıldığı kuru kullandığını düşünürsek maalesef 60 lira olacağına dair bir his var içimde. Eğer Steam kurunu kullanırlarsa 31 liradan satılması gerekir ki işte o zaman çok güzel olur.

İLGİLİ BÖLÜMLER