Assassin's Creed: Origins Piramitlerdeki Sırrı Tahmin Etmiş

YAZAN Utku Çakır

"Sağlam bir bilgi aldım..."

 Piramitler antik dünyanın en büyük sırlarından biri. Biz hâlâ, o zamanki teknolojiyle o taşlar nasıl üst üste koyuldu, bu devasa yapıtların içi en ince ayrıntısına kadar matematik ve geometri kullanılarak nasıl tasarlandı, uzaylılar mı yardım etti ne oluyor yahu, deyip duralım Ubisoft olayı çoktan çözmüşe benziyor.

Assassin’s Creed: Origins’de de görebileceğimiz Keops Piramidi, Gize şehrindeki en eski ve en büyük piramit. Birçok arkeolojist ve mimarın yıllardan beri savunduğu üzere de, içinde daha keşfedemediğimiz gizli bir bölüm daha yer almakta. Bu teorinin savunucularından biri de mimar Jean-Pierre Houdin.

Birkaç gün önce yeni teknolojiler kullanılarak yapılan taramalarda Jean-Pierre Houdin’in bu teorisinin doğru olduğu ortaya çıktı: Gerçekten de Keops Piramidi’nin içinde gizli bir bölüm varmış! İşin bizi ilgilendiren kısmı da burada başlıyor aslında. Assassin’s Creed: Origins’de Keops Piramidi’ne gittiğiniz taktirde bu gizli bölmeyi bulmanız mümkün. Merak etmeyin, Ubisoft geleceği gören bir makine icat etmedi -en azından daha-. Bu bölmenin oyunda yer almasının sebebi, oyunun tasarım aşamasında araştırma yapan Ubisoft’un Jean-Pierre Houdin’le kontağa geçip onun teorilerine inanmasıyla alakalı.

Assassin’s Creed: Origins, her ne kadar bu kadar fantastik olmasa da birçok gize ev sahipliği yapmakta. Oyunun incelemesini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.