PUBG Geliştirme Ekibi Yeni Anti-Hile Önlemlerini Açıkladı

YAZAN Gencer Fenercioğlu

Bluehole, hile yapan oyuncuları rahat bırakmayacak

Playerunknown’s Battlegrounds, 17 milyondan fazla satış ve Xbox One sürümü duyurusu ile muazzam bir başarı elde etti gibi görünüyor. Ancak başarılar cezasız kalmıyor; ekip son zamanlarda hilecilere karşı büyük bir mücadele veriyor.

Oyun birkaç gün önce anti-hile önlemlerine izin verecek arka plan değişikliklerinin hayata geçmesi için kısa bir süre çevrimdışı kaldı. Ve şimdi geliştirici Bluehole, oyunun hile sorunuyla ve bu sorunu çözmek için ne yaptıklarıyla ilgili bir açıklama yaptı.

Steam üzerinden anti-hile önlemleri konusu hakkında bir metin paylaşan yapan stüdyo, hilecilerden kaynaklanan rahatsızlıktan ve oyun keyfimiz bozulduğu için özür diledi. Geliştirme ekibinin hileleri kullananların daha proaktif bir şekilde tespit edilmesi ve yasaklanması için elinden gelen her şeyi yaptığı da söyleniyor.

>PUBG'nin Ünlü Kızartma Tavasının Hikayesini Biliyor Muydunuz?

Bluehole, hile kullananları kalıcı olarak yasaklamaya devam edecek. Bir hesapta alışılmadık oyun yazılımları algılanırsa, bu hesap geçici olarak askıya alınacak ve araştırılacak.

Metin şöyle devam ediyor, "Hilecileri bulmak ve yasaklamak için daha fazla çalışacağız; aynı zamanda masum oyunculara zarar vermemek için de özen gösteriyoruz. Gelecek hafta, hile tespiti ile ilgili başka bir yama da yayımlayacağız."

Sizce oyun erken erişimden çıkana kadar hilecilerin sayısında büyük bir düşüş yaşanır mı?