YAZAN Yasin Madyb İlgün

Oyun tarihinde uzun yıllar hatırlanacak bir olaya şahit oluyoruz adeta.

 Daha geçtiğimiz hafta satışların 17 milyona ulaştığını duyduğumuz PUBG artık nasıl bir hızla satıyorsa millet ekmek, su yerine PUBG tüketiyor gibi gelmeye başladı. PUBG'nin satışları toplamda 20 milyonu geçti ve oyun daha çıkmadı bile sevgili Oyungezerler. 2017'nin sonlarına doğru resmi olarak çıkmasını beklediğimiz oyun daha erken erişimde ve hiç indirim görmediği halde çoğu oyunun hayal edemeyeceği miktarda satışa ulaştı.

> PUBG'nin Xbox One Çıkış Tarihi Açıklandı!

Oyunun baş geliştiricisi ve oyuna adını veren Brandon Greene (PlayerUnknown), kendi resmi Twitter hesabından yaptığı duyuruda bu büyük haberi gururla paylaştı. Greene, aynı zamanda ekibin çok sıkı çalıştığını, çıkış tarihi konusunda bir gecikme yaşanmaması için ellerinden geleni yaptıklarını da sözlerine ekledi. Çöl haritasıyla, oyuna eklenecek yeni atlama-zıplama mekaniklerinden de bahseden Greene, oyun tarihinin en kusursuz Battle Royale tecrübesini sunmak istediklerini dile getirdi.

PUBG, Steam'de eş zamanlı oyuncu rekorunu DOTA 2'nin ellerinden almıştı. Eş zamanlı olarak 2,4 milyon oyuncuya ulaşan oyun özellikle arkadaşlarınızla oynadığınızda ayrı bir keyif veriyor.