Call of Duty: WWII'nin Steam Eş Zamanlı Oyuncu Sayısı Infinite Warfare'i Ezdi Geçti

YAZAN Yasin Madyb İlgün

Demek ki daha eli yüzü düzgün bir oyun yapınca oluyormuş sevgili Activision?

 "Özümüze dönüyoruz" iddiasıyla yola çıkan ve bunu bir nebze başaran Call of Duty: WWII bence harika bir oyun değil. Keza Oyungezer Online'da incelemesini yapan Nurettin de oyunu çok da beğenmedi ve sadece 6 puan verdi. 

Bununla birlikte Infinite Warfare ve Advanced Warfare ile çıta ne kadar aşağılara çekilmişse, Activision WWII ile büyük bir patlama yaşadı. Oyun satış rakamlarında Infinite Warfare'i sollayıp geçmişti zaten ve Steam istatistiklerine baktığımızda da satış sayılarının oyuncu sayısına da pozitif etki yaptığını görüyoruz. Infinite Warfare şu ana kadar en fazla 15 bin eş zamanlı oyuncu görmeyi başarırken WWII ise 76 bin eş zamanlı oyuncu sayısına ulaştı.

> Kasım 2017'de Çıkacak Oyunlar

Bu noktada CoD'un artık konsollarda daha popüler olduğu gerçeği devreye giriyor tabii, ancak PC'deki yansıması böyleyse muhtemelen konsol cephesinde de büyük bir yükseliş vardır. Bu tabii ki altyapısı olmayan bir tahmin, resmi bir bilgi değil sevgili Oyungezerler. 

Call of Duty Black Ops 2 daha önce yaklaşık 100 bin eş zamanlı oyuncu sayısını bile görmüştü ve WWII doğru kampanyalarla birlikte bu sayıyı geçebilecek gibi duruyor, zira oyunun çok oyunculu modu oynanabilir seviyede. Hatta serinin hayranları için oldukça keyifli. Gerçi bu noktada koyu bir CoD takipçisi olarak ben hiç keyif almadım, ancak belki zevklerim zaman içerisinde büyük değişikliklere uğramış da olabilir. Suçu da hemen oyuna atmayayım.

Call of Duty: WWII'nin görsel olarak çok ama çok başarılı olduğunun da altını çizeyim bu arada. Ancak PC oyuncusuysanız sisteminiz oyunu kaldırabiliyor mu bir bakın derim Oyungezerler!