Obsidian Yeni Bir Oyunun Sinyalini Verdi!

YAZAN Eser Güven

Gelsin, gelsin, daha çok gelsin

Şöyle bir dönüp son 10 yıla bir göz attığımız zaman Obsidian Entertainment'ın ne denli mükemmel RYO'larla karşımıza çıktığını görebiliyoruz. Fallout: New Vegas'tan South Park: The Stick of Truth'a, Pillars of Eternity'den Tyranny'e kadar birbirinden tamamen farklı ama bir o kadar da iyi oyunlar geliştirdi Obsidian. O yüzden biz RYO sevenlerin gönlünde yeri ayrı ve kendilerinden gelen her türlü haber de bünyede heyecan etkisi yaratıyor. Dolayısıyla dün akşam attıkları tweet de bu bakımdan çok önemli.

Aşağıda da göreceğiz tweet'te Obsidian geliştirdiği oyunları kronolojik sırayla yazmış ve en alta da üç soru işareti koymuş. Listede Pillars of Eternity 2: Deadfire de var ve bunun da 2018 yılı başında çıkacağını biliyoruz. Büyük ihtimalle Pillars of Eternity 2'den hemen sonra yeni bir oyun daha geliyor ve Obsidian hayranları da şimdiden bunun ne olabileceğine dair spekülasyonlara başladılar.

> Şu An Oynayabileceğiniz En İyi 10 Güncel RYO

Baktığımız zaman Obsidian'ın gayet de üretken bir stüdyo olduğunu görüyoruz, 2015 ve 2016 yıllarında birden çok yeni oyun ve genişleme paketiyle karşımıza çıktıklar. Dolayısıyla yeni Pillars'tan hemen sonra yeni bir oyun çıkarmaları hiç de inanılmaz olmaz. Şimdi tabi sorsanız çoğu oyuncu Fallout: New Vegas ile ilgili yeni bir devam oyunu isteyecektir, ama Fallout'un isim haklarının Zenimax'te olduğunu düşünürsek bu konuda söz hakkı Obsidian'da olmuyor. Ama benim gönlüm şöyle yeni bir CRPG'den yana. Mesela Tyranny 2 neden olmasın, Kyros ile karşı karşıya geleceğimiz günü iple çekiyorum ben.

Bu soru işaretli oyunun ne olduğu büyük ihtimalle Pillars of Eternity 2'nin çıkışından önce açıklanacaktır ve böylece biz de heyecanla bekleyeceğimiz yeni bir isme kavuşmuş oluruz.