Yeni Bir Harry Potter Oyunu Geliyor ve Pokemon Go'nun Tacına Şimdiden Göz Dikmiş

YAZAN Yasin Madyb İlgün

Yeni Pokemon Go olacak gibi sanki.

 Niantic ve Warner Bros. J.K. Rowling'in büyülü dünyasında geçen bir oyunla karşımıza çıkmaya hazırlanıyorlar. Eh tabii ki bu dünya da Harry Potter dünyası. Oyunun adıysa Harry Potter: Wizards Unite olarak duyuruldu ve tıpkı Pokemon Go gibi bu yapım da artırılmış gerçeklik altyapısıyla çıkış yapacak. Etrafımızdaki gizli ve daha önce hiç görmediğimiz sihirli yerleri keşfedeceğiz. 

Bu Hafta Çıkacak Oyunlar (6 Kasım - 12 Kasım)

Pokemon Go kadar sükse yapar mı bilemiyorum açıkçası, neticede Pokemon Go bu işi ilk başlatan oldu ve uzun süre bu projeyi her yerde pazarladılar. Warner Bros. gibi bir devin pazarlamadan tek anladığı para basmak (birkaç istisnai proje hariç) ve Harry Potter: Wizards Unite bu sebeple Pokemon Go kadar yaygın olmayabilir. AR teknolojisiyle daha fazla oyun çıkmasını da destekliyorum açıkçası ancak umarım bu sefer insanlar saçma saçma kazalara karışmazlar diye de ekliyorum. Zira Pokemon peşinde nice insanın başına neler geldi. 

Pokemon Go'yu da bizlerle buluşturan geliştirici tarafı Niantic Games'ti. Haliyle işin en iyisinin elinden çıkacak bu oyun. Niantic de çok daha iyi bir proje sunacaklarına dair iddialı duruyor. Bakalım Harry Potter dünyası bizi bir kez daha içine çekmeyi başarabilecek mi Oyungezerler?

Harry Potter: Wizards Unite'ın henüz resmi bir çıkış tarihi bulunmuyor, ancak oyunun 2018'de çıkması bekleniyor.

İLGİLİ BÖLÜMLER