YAZAN Yasin Madyb İlgün

CD Projekt Red'in yakın zamanda hiçbir The Witcher planı yok. Peki ya Cyberpunk?

 Oyungezer'in 10. Yıl Özel Sayısı için özel olarak hazırladığımız "Son 10 Yılın En İyi 100 Oyunu" listesine ilk sıradan giriş yapan The Witcher 3'ün yapımcısı CD Projekt Red, bir süredir sessizliğini koruyor. Şu an üzerinde sıkı bir şekilde çalıştıkları Cyberpunk 2077 için bile uzun bir süre içerisinde sadece bir açıklama yaptılar, o da dedikoduların önüne geçmek içindi.

Strefa Inwestorow isimli bir internet sitesi, CD Projekt RED ile yaklaşık 15 dakikalık bir röportaj yapmış. Bu röportajda da daha önce duymadığımız, yeni diyebileceğimiz çok bir şey yok aslında. CDPR'dan Adam Kicinski ile yapılan bu röportajda The Witcher serisinin geleceğinden, Cyberpunk 2077'nin son durumundan ve CDPR'ın yakın gelecekteki hedeflerinden bahsediyorlar. Tabii röportaj tahmin edebileceğiniz üzere Lehçe, ancak bu noktada da sevgili editörünüz devreye giriyor ve önemli yerleri sizler için tercüme ediyor Oyungezerler!

Cyberpunk 2077'de Çok Oyunculu Modu Olacak Mı?

Cyberpunk 2077 ilk duyurulduğunda oyunda çok oyunculu desteği olacağı da belirtilmişti aslında, ancak röportajı yapan taraf dersine pek çalışmamış gibi gözüküyor. Adam Kicinski'ye Cyberpunk'ın online bazında nasıl bir içerik sunacağını veya oyunun online modu olup olmayacağını soruyorlar. Kicinski bu soruya "Eğer uzun süreli bir başarı istiyorsanız oyunlarınızda online içerik/mod olmak zorunda. Cyberpunk'ta da bir noktadan itibaren online bölümü olacak diyebilirim. Ne yazık ki Cyberpunk hakkında çok fazla şey konuşmam mümkün değil, çünkü hala oyunun anlatım dili üzerine çalışmalarımıza başlamadık. Bu büyük yapım hakkında daha fazla bilgi ve içerik paylaşımı yapacağız, ancak önce oyunun rayına oturması gerekli. Şu an her şey hala önümüzde." dedi. Bu biraz endişe verici aslında, zira hikaye belli olsa da oyunun anlatım dilinin nasıl olacağı üzerine çalışmaların başlamamış olması demek, oyunun yakın bir zamanda çıkmayacağı anlamına geliyor.

The Witcher 4 Kesinlikle Olmayacak!

Adam Kicinski, The Witcher serisinin devamı üzerine sorulan soruyu kısa ve net bir şekilde yanıtlıyor. The Witcher'ın hikayesinin harika bir şekilde sona erdiğini söyleyen Kicinski, "The Witcher 4 gelmeyecek. 15 yıl boyunca Witcher serisi üzerinde çalıştık ve onlarca milyon dolarlık yatırım yaptık. Bu hikaye artık tamamen sona erdi. Witcher evreninin oyun hakları bizde. Bu evrende geçen başka oyunlar yapabiliriz, ama şu an tamamen Cyberpunk 2077'ye odaklanmış durumdayız." diyor.

Röportajda aslında Kicinski'nin daha önce söylemediği veya açıklamadığı hiçbir şey yok sevgili Oyungezerler. GOG'un başarısından girip Gwent hakkında konuşuyorlar, ancak ne sorular ne de yanıtlar daha önce duymadığımız şeyler değiller. 

Şu An Oynayabileceğiniz En İyi 10 Güncel RYO

Kicinski, CDPR'ın her yeni oyununda bir önceki oyundan çok daha iyisini hedeflediğini de sözlerine ekliyor ve Cyberpunk'ın özellikle satış olarak The Witcher 3'ten kat ve kat daha başarılı olmasını bekliyor. Umarız Cyberpunk 2077 en az kendisinin övdüğü kadar sağlam bir oyun olur. CDPR son yılların açık ara en güvenilir oyun şirketi neticede. CDPR sana diyorum, Valve sen anla...