Call of Duty: WWII'nin Satışları Üç Günde 500 Milyon Doları Geçti

YAZAN Yasin Madyb İlgün

Alınıyor, oynanıyor. Call of Duty Serisi biraz özüne dönse yok satıyor. Hoş uzaylısı bile yok satıyordu zaten.

 Call of Duty: WWII sadece çıkış haftasında tam 500 milyon doların üzerinde satış yapmayı başardı. Sadece üç günde 500 milyon dolar... Evet, seri köklerine döndü ancak o kadar da başarılı bir dönüş olmadı bence. Nedense oynarken çoğu şey doğru hissettirse de bir ruh eksikliği vardı oyunda ve ben bunu oyunun müziklerine bağladım. En azından genel olarak bence sıkıntı buydu.

Call of Duty: Infinite Warfare'in 250 milyon dolar civarlarında bir açılış yaptığını düşünürsek bu gelirin ne denli yüksek olduğu daha da net bir şekilde ortaya çıkıyor sevgili Oyungezerler. Bu arada bu satış istatistiği de oyunculara satılan kopyalardan elde edilmiş. Yani mağazaların aldığı kopyalardan elde edilen gelir buna dahil değil. VG247'nin belirttiğine göre CoD: WWII aynı zamanda PlayStation'ın dijital mağazasında ilk günden en çok satan oyun olmuş.

> CoD: WWII - PC Sistem Gereksinimleri

Süper kahraman filmlerinin açılış hafta sonlarını bile sollamayı başardı yani oyun ve bu çok büyük bir başarı. Yakın gelecekte Call of Duty Sinematik Evreni de gelecek ve muhtemelen buradaki filmler bile oyun serisinin başarısının yanına yaklaşamayacak. Tabii ben bunu ne kadar muhteşem bir olay gibi söylesem de Call of Duty ve Activision için bu bir rekor değil, zira Call of Duty: Black Ops 3'ün açılış haftasında şirket 550 milyon dolar elde etmişti. Üstelik şu an oyun başına elde ettikleri gelir daha yüksek olmasına rağmen Black Ops 3 geçilemedi. 

Oyungezer Online'da CoD: WWII'yi Nurettin Tan inceledi ve oyunu pek de beğenmedi. Nurettin'in incelemesine buraya tıklayarak ulaşabilir ve görüş bildirebilirsiniz Oyungezerler.