YAZAN Eser Güven

Crytek arenaya çıkıyor

PlayerUnknown's Battlegrounds sayesinde bir oyun türü olarak jargona yerleşen Battle Royale türünde oyunların sayısı git gide artacağa benziyor. Önce Fortnite bu rekabete katılmış ve Battle Royale moduyla resmen kendi oyuncu rekorlarını kırmıştı. Geçen hafta sonu oyunu eş zamanlı oynayan oyuncu sayısını 800binin üzerine çıkarak Fortnite, PUBG'ye ciddi rakip olurken şimdi de büyük ihtimalle bu arenaya Crytek de çıkmak üzere.

Büyük ihtimalle diyorum çünkü henüz Crytek'ten bu konuda bir açıklama gelmedi. Ancak firma tüm dünyada milyonlarca oyuncusu bulunan, oynaması ücretsiz Warface'in YouTube kanalında son derece ilginç bir video yayınladı. "Prepare for a fight" ismindeki bu videoda Battle Royale oyunlarının belirleyici özelliklerinden birini, git gide daralan savaş alanını görüyoruz! Videonun açıklama kısmında ise şöyle yazıyor: "Asker. Warface savaş alanlarında pek çok muharebe yaşandı. Her şeye hazırlıklı olan korkusuz bir savaşçı olduğunu kanıtladın. Şimdiyse sıra yeni bir mücadeleye geldi. Daha önce Warface'te görmediğin tarzda bir mücadeleye!"

> PUBG'nin Ünlü Kızartma Tavasının Hikayesini Biliyor Muydunuz?

Yorumlarda ise Warface "sizce bu nedir?" diye soru sormuş ve daha fazla ipucu vermemiş olsa da bence hepimiz cevabı biliyoruz. Zaten yorumlara baktığınızda herkesin sözleşmiş gibi PUBG dediğini de görebilirsiniz.

Bu yılın başlarında Crytek, Warface'i Rus yayıncı firması My.com'a sattığını duyurmuştu. Tabi bu Crytek'in oyundan elini çektiği anlamına gelmiyordu, satılan sadece yayın ve dağıtım haklarıydı. Oyunun Türkiye sunucusunun hala Crytek'e bağlı olmasını yanı sıra oyunu geliştirmeye ve yeni yamalar yayınlamaya devam eden isim de Crytek'in kendisi.

Warface'in de Battle Royale sahnesine çıkışıyla işler iyice kızışacak. Bakalım böyle bir durumda PlayerUnknown's Battlegrounds'un geliştiricisi Bluehole aynı Fortnite'a olduğu gibi Warface'e de tepki gösterecek mi?

 
İLGİLİ BÖLÜMLER