YAZAN Eser Güven

Av zamanı yaklaşıyor

Crytek bu kış Hunt: Showdown'ın Kapalı Alfa testlerine başlayacak ve PC oyuncuları bu vesileyle bizzat deneme şansına kavuşacaklar. Her ne kadar Kapalı Alfa adından da anlaşılacağı üzere herkese açık olmayacak ve özellikle de ilk testler oldukça sınırlı sayıda oyuncu arasında gerçekleştirilecek olsa da, Crytek Alfanın çeşitli aşamalarında git gide daha da fazla sayıda oyuncuyu davet edeceğini açıkladı. Yani oyuna ilgi duyuyorsanız başvurduğunuz taktirde bir noktada Alfa testlerine katılma şansınız çok yüksek.

Alfa boyunca oyunculardan gelen geri bildirimler dikkate alınacak ve oyun Erken Erişim süresince de oyuncuların fikirleriyle birlikte gelişmeye devam edecek. Henüz Erken Erişimin ne zaman başlayacağına dair bir açıklama yapılmadı, ama eğer kış aylarında Alfa süreci işleyecekse ve Erken Erişimi başlatmak için bu sürecin bitmesini bekleyeceklerse Erken Erişimin de Şubat ayının ortalarına doğru başlamasını umabiliriz.

Hunt: Showdown'ın Alfa testlerine katılmak istiyorsanız oyunun resmi sitesinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Alfaya katılacak oyuncular başvuranlar arasından tamamen rasgele seçilecek.

Başvurunuzun sonuçlanmasını beklerken oyunun en son yayınlanan geliştirici günlüğünü seyredip biraz daha gaza gelebilirsiniz.

Hunt: Showdown'da ikişer kişiden oluşan dört takım haritadaki avların peşine düşecekler ama yaratıklara ek olarak diğer takımlara da dikkat etmek zorunda olacaklar. Oyundaki maçlar 20-30 dakika sürecek.

İLGİLİ BÖLÜMLER