YAZAN Mert Köse

Şirket single-player oyunların geleceği olduğunu da düşünüyor!

 Ubisoft CEO’su Yves Guillemot, yatırıcımlar için yaptığı konuşmada, PS4 Pro’nun geçen sene, Xbox One X’in de bu hafta içerisinde çıktığını sebep olarak göstererek yeni nesil konsolların en az iki sene sonra çıkacağını düşündüklerini söyledi. Ancak belirtelim, bu düşünceleri herhangi bir bilgiye dayalı olarak değil.

Guillemot, aynı zamanda şimdiki jenerasyonun güçlenmiş konsollarının da endüstriye yardım edeceğini düşünüyor. “Sony’nin ve Microsoft’un, teknolojinin evrimini kullanarak geliştiricilerin oyuncular için daha iyi oyunlar yapabilmesini sağlamak amacıyla makinelerini güçlendirmelerini gerçekten beğeniyoruz. Bu durum endüstriye fazlasıyla yardımcı olacak çünkü oyunlar bu makinelerde daha güzel olacak” diyor Guillemot.

Assassin's Creed Origins'in Yaması Grafik Hatalarına Sebep Oluyor

Konuşmada aynı zamanda Assassin’s Creed Origins’in ilk 10 günde yapılan satışlarının, serinin bir önceki oyunu olan Syndicate’a göre %100 fazla olduğu da belirtilmiş. Şirket aynı zamanda single-player oyunlarının hala geleceği olduğunu söyleyerek içimize ümit serpiştirdi. Uzun yıllar boyunca senaryo odaklı oyunlar yapmaları ümidiyle efendim.

Sizlere de soralım, yeni nesil konsollar ne zaman piyasaya çıkar? Ubisoft, senaryo odaklı single-player oyunlar yapmaya devam eder mi?

İLGİLİ BÖLÜMLER