Sledgehammer Games, Call of Duty: WWII Yerine Advanced Warfare 2 Yapmak İstemiş

YAZAN Yasin Madyb İlgün

Neyse ki böyle bir hataya düşmemişler.

 Evet, yanlış okumadınız. Az kalsın gelecekte geçen bir Call of Duty daha oynayacakmışız. Gerçi Advanced Warfare o kadar da kötü bir oyun değildi, ancak klasik bir Call of Duty oyunundan öteye de geçememişti. 

Sledgehammer Games, Call of Duty yapma sırası onlara geldiğinde Advanced Warfare 2 ile yola devam etmek istemiş ancak Activision gerçek hayattaki bir savaşı konu almak istemiş ve geliştirici firmayı İkinci Dünya Savaşı konulu bir oyun yapmaya ikna etmişler. Activision'ın CEO'su Eric Hirshberg, "Sledgehammer'ın kafasında Advanced Warfare 2 yapmak vardı. Ancak Call of Duty hayranları serinin köklerine dönmesini, 1940'ları özlüyordu. Sledgehammer'ın bu işin üstesinden gelebileceğini biliyorduk. Tarihe sadık bir şekilde, otantikliğini kaybetmeden, bu yapımı büyük bir özenle yapacaklarından emindik. Üstelik İkinci Dünya Savaşı'nın o kocaman ve anlatması güç genişliğini başarıyla sunacaklarından da şüphemiz yoktu." dedi.

CoD: WWII'nin Satışları Üç Günde 500 Milyon Doları Geçti

Açıkçası İkinci Dünya Savaşı'na dönüş ve oyunun köklerini hatırlaması güzel olsa da başta yetersiz müzikler olmak üzere CoD: WWII'de büyük bir ruh eksikliği vardı bence. Yine de gelecekte geçen bir Call of Duty oynamaktan iyidir diyorum, zira bu konsept artık yormaya başlamıştı. Zaten bir yenilik yaptıkları da yoktu. Aynı tas aynı hamam, farklı atmosferler vardı sadece. 

> Kasım 2017'de Çıkacak Oyunlar

Call of Duty: WWII'yi inceledik ve pek de beğenmedik açıkçası. İncelememizi okumak için buraya tıklayabilirsiniz sevgili Oyungezerler.