PUBG'nin Çöl Haritasına Daha Detaylıca Bir Göz Atalım Bakalım!

YAZAN Yasin Madyb İlgün

Gelsin artık şu yeni harita!

 Satışları 20 milyonu geçen, Steam'i ve haliyle PC oyun sektörünü kısa sürede domine etmeyi başaran PlayerUnknown's Battlegrounds'un merakla beklediğimiz çöl haritasından yeni ekran görüntüleri paylaşıldı. 

Oyunun baş geliştiricisi ve fikir sahibi Brendan Greene'in kendi sosyal medya hesaplarından paylaştığı dört yeni görsel harita için ağzımızın sulanmasını sağladı. En azından benim ağzım sulandı. Farklı atmosfer, farklı renkler bu kadar çok PUBG oynadıktan sonra adeta bir ihtiyaç haline geldi çünkü. Bir de karlı bir atmosferde geçen harita var, ancak ondan hala taze bilgi bulunmadığı için bu konuyu şimdilik kapatıyorum. O harita için de heyecanlıyız tabii ki, ama çöl haritası daha kısa bir süre içerisinde oyuncularla buluşacak neticede.

> Crytek Kendi PUBG'sini Yapıyor Olabilir

> PUBG'nin Geliştiricisinden Yeni Bir Oyun Geliyor!

Sekiz kilometrekare bir alanda geçecek olan çöl haritası aynı zamanda pek çok kıyafetin de anlam kazanmasını sağlayacak. Koyu kahverengi ve sarı tonlarındaki kıyafetlerimiz mevcut haritada bizi açığa çıkarmaktan başka bir işe yaramıyor. Çok nadir noktalarda gizlenmemize yardımcı oluyorlar.

pubgcol-1  pubgcol-2

pubgcol-3  pubgcol-4

pubgcol-5

Mevzubahis çöl haritası ne yazık ki PUBG'nin Xbox One sürümünde ilk etapta yer almayacak. Xbox One için Xbox Game Preview aracılığıyla 12 Aralık'ta çıkış yapacak olan PUBG, aynı ay içerisinde PC'de tam sürüm şeklinde çıkacak.