Reddit Tarihinin En Çok Eksilenen Mesajı Electronic Arts'tan Geldi

YAZAN Eser Güven

EA rekor kırdı

GÜNCELLEME: Mesajın eksileme sayısı iki saat içinde 125binden 192bine yükseldi. Electronic Arts'ın bu rekoru artık uzun yıllar kırılmaz :)

- o -

Oyuncuların Star Wars Battlefront 2'nin kahraman açma sistemine gösterdikleri tepkiler dinmezken Electronic Arts sessiz sedasız bir rekora imza atıverdi. Firmanın Topluluk Yöneticisi Ekibinin Reddit'teki tartışma başlığına atmış olduğu mesaj şu an itibariyle Reddit'in en çok eksilenen mesajı ve çok uzun süre bu rekorun yanına kimselerin yaklaşması da mümkün görünmüyor.

Daha önce bu rekoru elinde bulunduran mesajın eksilenme sayısı 25bindi. Electronic Arts'ın Battlefront 2 ile ilgili yollamış olduğu mesaj ise şu an -125000 puanda. Bu Reddit tarihinde daha önce görülmemiş bir sayı. Aradaki fark bin iki bin değil, tarihin en kötü mesajından 5 kat daha fazla eksi puana sahip oldu bu mesaj. Electronic Arts, "80$ para verdiğim bir oyunda Darth Vader'a kilit koymak mı?" adı altında açılan mesaj başlığına şu açıklamayı yazmıştı:

"Buradaki amaç oyuncuların farklı kahramanları açtıklarında gurur ve başarı hissi yaşamalarını sağlamak.

Bunların maliyetine gelince... Bu değerleri Açık Betadan topladığımız verilere ve çıkış öncesi dönüm noktası ödülleri üzerinde yaptığımız değişikliklere dayanarak seçtik. Diğer faktörlerin yanı sıra günlük olarak oyuncuların kazandığı ortalama kredi miktarlarını da göz önünde bulunduruyoruz ve oyuncuların zorlayıcı, ödüllendirici ve elbette yalnızca oyunu oynakaran elde edebilecekleri mücadeleler üzerinde sürekli olarak değişiklik yapmaya da devam edeceğiz.

Samimi geri bildirimlerinizi ve oyuncu topluluğunun Reddit'te, forumlarımızda ve diğer sosyal medya kanallarında göstermiş olduğu tutkuyu takdirle karşılıyoruz."

Mesajın orijinal halini ve gelen tepkileri ilgili Reddit başlığından takip edebilirsiniz.

Tabi bu mesajın üzerine 'zaten oyuna deli gibi para vermişiz, ne başarı hissinden söz ediyorsunuz" diyenlerden tutun "Horizon Zero Dawn'ı 25 saatte bitirdim, başarı hissi dediğin öyle olur", "sizin başarı hissi falan umursadığınız yok, insanları eşya kutusu almaya zorlamak istiyorsunuz" diye tepki gösterenlere kadar yüzlerce mesaj atıldı.

Hani reklamın iyisi, kötüsü olmaz derler ama bu tartışmalar Battlefront 2'ye pek de olumlu olarak yansıyacağa benzemiyor, bilmem siz ne düşünüyorsunuz?