Activision Açıkladı! Call of Duty Filmlerinin Hedefi Çok Büyük

YAZAN Yasin Madyb İlgün

Gelişigüzel iş yapmayacaklarmış. Filmler üst düzey olacakmış. Biz bu hikayeyi çok duyduk sanki?

 Activision'ın Call of Duty Sinematik Evreni için çalışmaları tam gaz devam ediyor ve yöneticilerden de güzel açıklamalar geliyor. Tabii Activision yöneticilerinin bu güzel açıklamalarına artık o kadar aşinayız ki çok da güvenilir olmadıklarını biliyoruz aslında ya neyse.

Oyun devinin önemli isimlerinden Tim Kilpin'in MCV'ye verdiği röportajda "Böylesine büyük bir franchise'ı, böyle bir efsaneyi ele aldığınız her daim çok dikkatli olmanız gerekli. Bu efsaneyi bir sonraki seviyeye taşımak ve yeni bir faktör oluşturmak dikkat istiyor. Dürüst olmak gerekirse eğer karşımıza idare eder, yeterli olmayan bir hikaye, senaryo çıkarsa bunu veto ederiz. Bu projede biri çıkıp da "Umrumda değil! Ne olursa olsun çekeceğiz!" diyemez. Eğer bu filmleri doğru yaparsak oyuncu kitlemizi de artırabileceğimizi düşünüyoruz. Oyunların ulaştığı geleneksel kitlemizin dışına çıkmamızı sağlayabilir." dedi.

CoD: WWII'nin Satışları Üç Günde 500 Milyon Doları Geçti
Humvee Call of Duty İçin Activision'a Dava Açıyor

Yani Activision bu filmlere ekstra önem veriyor ve halihazırda ulaştığı milyonlarca oyuncudan da fazlasını hedefine koymuş durumda. Call of Duty oyunları, 17+ yaş için çıktığından dolayı aslında ulaşabildiği kitle biraz kısıtlı. En azından böyle olması lazım, ancak bu oyunu oynayan oyuncuların önemli bir kısmı 17 yaşın altında. Bununla birlikte aksiyon filmlerini seven, az da olsa hikaye arayan ve oyun dünyasına son yıllarda katılan pek çok insan mevcut. Kendi çevremde bile CS:GO ve PUBG oynayıp da Call of Duty serisine çok da aşina olmayan bir sürü insan tanıyorum. 

Kiplin'in açıklamalarında "Eğer hikaye anlatımı doğru ve iyi bir şekilde yapılırsa kitlemiz de genişleyecek. Bu bizim için büyük bir fısat." şeklinde bir ifade de yer alıyor. Aynı zamanda filmlerin oyunun tonunda olacağı da belirtilmiş. Bunu zaten projenin başındaki iki isimden biri olan Nick van Dyk da birkaç ay önce söylemişti. Hatta van Dyk'ın dediklerini net olarak hatırlamak gerekirse "Filmlerde de oyundaki yüksek adrenalini, yüksek enerjiyi hissedeceğiz. Ancak birebir uyarlama yapmayacağız. Daha küresel düşünüyoruz ve başka insanlara da ulaşmayı hedefliyoruz. Daha çok Marvel filmleri tadında olacak diyebilirim." ifadelerini kullanmıştı.

Call of Duty: WWII - İnceleme
Call of Duty Tarihinin En Destansı 10 Görevi!

Call of Duty serisinin son oyunu CoD: WWII kısa bir süre önce PC, PS4 ve Xbox One için çıkış yaptı. OGZ Online'da Nurettin Tan inceledi ve oyunu pek de beğenmedi. Ben de oyunda pek çok şeyin doğru yapılmış olmasına rağmen müziklerinin çok zayıf olduğunu ve ruh eksikliği yaşadığını düşünüyorum sevgili Oyungezerler.