Nintendo Switch Yakın Gelecekte Xbox One'a Yetişebilir Gibi

YAZAN Yasin Madyb İlgün

25-30 milyon ünite ne demek yahu. Xbox One'a yetişebilir gibi sanki?

 Başta Uzak Doğu ve ABD olmak üzere Nintendo Switch'e büyük bir ilgi var ve bu ilgi gittikçe büyüyor. Hatta o kadar büyüyor ki Nintendo, Mart 2019'a kadar piyasaya 25-30 milyon tane dahaa Switch sunmak istiyor. Bu da yaklaşık olarak aylık 2,5 milyon Switch üretilecek ve pazara sunulacak demek oluyor sevgili Oyungezerler. 

Bu Hafta Çıkacak Oyunlar (13 Kasım - 19 Kasım) 

El konsolumuz bu sıcaklığı ve hızı koruyabilirse birkaç yıl içerisinde Xbox One'ın satışlarına yetişecek. Üstelik aralarında üç yaş kadar bir fark var. Nintendo, bu finansal yılın (Mart 2018) sonuna kadar 10 milyon Switch'i pazara sunmayı hedefliyordu, ancak bir süre önce bu miktarı 14 milyona çektiler. Eh, satışlar iyi olunca çok da şaşırtıcı bir hareket değil tabii. Eğer Nintendo bu hedefinden şaşmazsa ve satışlar da beklenildiği gibi iyi giderse 2019'un mart ayına doğru piyasada yaklaşık olarak 50 milyon tane Switch ünitesi yer alacak demek. Bu da Xbox One'ın satışlarda yakın gelecekte geçilebileceğini işaret ediyor. Xbox One X'in çıkışı konsol için bir hareketlenme yapacaktır kuşkusuz, ancak beklenen seviyede olur mu bunu öngörmek güç.

Nintendo'nun son çıkardığı konsollardan Wii U toplamda 13.6 milyon ünite satmıştı. Wii ise 102 milyon ünite satmayı başarmıştı.

İLGİLİ BÖLÜMLER