YAZAN Baran Köse

Lütfen çekin şu filmi!

Söz konusu animasyon ve sinematik olduğunda Blizzard'ın ne kadar harika işler yaptığı malum. Özellikle son çıkan World of Warcraft: Battle of Azeroth'un ardından sosyal medyada Blizzard'ın bir animasyon film yapmasını isteyenlerin sayısı oldukça fazlaydı.

Belki World of Warcraft için çok zor ve masraflı bir animasyon sinema filmi. Lakin Overwatch oldukça uygun. Zaten Blizzard'ın çıkarttığı kısa animasyonlar bir film kalitesinde ve Overwatch'un karakter dizaynı ve atmosferi World of Warcraft'tan çok daha uygun.

>Overwatch'un yeni karakteri inanılmaz bir sinematik ile belli oldu

Activision ve Blizzard'ın kendi film yapım stüdyolarını açmaları ve başına Disney yöneticisi Nick van Dyk'ı getirmeleri böyle bir projelerinin olduğunu bizlere gösteriyordu. Daha önce Disney ve Pixar'da marka müdürü olarak çalışan ve şu an Activision'da çalışan Tim Kilpin'e göre Overwatch animasyon filmi çok imkansız bir fikir değil. Yaptığı açıklamada oyun filmlerinin çok büyük risk olduğundan bahseden Tim Kilpin, artık eskisi gibi başarılı bir oyunun filminin direkt piyasaya sürülmesi fikrini desteklemediklerini söylüyor. Örnek olarak da Call of Duty'yi gösteriyor.

Tim Kilpin'in Call of Duty filmleri hakkında yaptığı açıklamaları okumak isteyenler buraya tıklayabilirler.

İLGİLİ BÖLÜMLER