YAZAN Baran Köse

Dizi Amazon Prime'da yayımlanacak

Geçtiğimiz günlerde Yüzüklerin Efendisi'nin dizisi üzerine Tolkien Estate ile Amazon arasında görüşmelerin başladığını sizlere iletmiştik. An itibari ile görüşmeler sonlandı kitapların televizyon hakları Amazon tarafından satın alındı.

Amazon'un kurucusu olan Jeff Bezos'un Twitter üzerinden yayımladığı basın bildirisinde Amazon Prime'de yayımlanacak çok sezonlu bir dizi için anlaşmaya varıldığı ve dizinin Yüzük Kardeşliği kitabından öncesini ekranlara yansıtacağı belirtildi. Aynı zamanda bu anlaşma potansiyel spin-off yani yan dizileri de kapsıyor. 

 

Anlaşmanın tarafları arasında New Line Cinema ve Warner Bros.'un da olması akıllara "acaba filmler ile bağlantılı olacak mı?" sorusunu da getiriyor elbette. Fakat bu konu hakkında hiçbir bilgi yok ve çok büyük olasılıkla Amazon Prime'da yayımlanacak dizi filmlerden bağımsız olacak. 

Kafalarda oluşan bir diğer soru da Yüzük Kardeşliği kitabından öncesi derken acaba işin içine Silmarillion da girip girmeyeceği. Bu konuda bilirkişi olan Yasin'e mikrofonlarımızı uzatmamız lazım. Mutlaka bu konu ile ilgili bizi aydınlatacak bilgilere ve fikirlere sahiptir.

İLGİLİ BÖLÜMLER