Call of Duty WWII'de Oyunculara Yanlışlıkla Çifte XP Dağıtılmış

YAZAN Mert Köse

İlk hafta oynayanlar yaşadı.

Call of Duty WWII, yine her sene olduğu gibi satışlarda en üst sırada yer almayı başardı. Hatta öyle ki, İngiltere’de, geçtiğimiz sene ve bu sene dahil çıkışının ikinci haftasında en çok satan oyun olmayı başardı. Ancak bu demek değildir ki COD geleneği olan sorunlarla beraber piyasaya çıkmadı. Özellikle multiplayer tarafındaki server bulamama ve performans sorunları, üstüne düzeltilmesi için gelen yamanın da sorunları daha beter hale getirmesi eklenince oyuncular çileden çıktı. Ancak Sledgehammer Games’in bu sefer yaptığı hata oyuncuların işine geldi.

>Activision Açıkladı: Call of Duty Filmlerinin Hedefi Çok Büyük!

Ekibin geliştirici kadrosunda bulunan Michael Condrey, Reddit’te yazdığı bir durumda oyunun çıkışından beri oyuncuların çift XP kazandığını kabul etti. Üstüne bir de geçtiğimiz Perşembe günü yaptıkları değişiklikle oyuncuların üç kat fazla XP kazandığını da belirtmiş. Evet, hafta sonu bütün oyuncular üç kat fazla XP kazanmış oldu.

Ancak bu fazladan gelen XP’ler Pazartesi gününden itibaren normale dönmüş. Oyunun çıkışından itibaren saatler harcayanlar için büyük bir ilerleme oldu. Bakalım Activision’dan ne gibi garip hatalar göreceğiz ileride.

İLGİLİ BÖLÜMLER