YAZAN Baran Köse

Çalışmalar başladı

Bütün platformları ele geçirmeye yemin eden Overwatch, oyunun çözünürlük kalitesini PC standartlarına çekmek için oldukça emek sarf ediyor. Daha önce PS4 Pro için çok da tatmin etmeyen bir 4K çözünürlük desteği sunan Blizzard, bu sefer Xbox One X için yeni bir çalışmaya başlıyor. PS4 Pro'da arayüz seçenekleri 4K çözünürlükteyken oyun gerçek 4K çözünürlüğü vermiyordu. Yine de 1080p çözünürlükte 60fps'ye çıkarılmıştı. Yine de ufak detayların ve haritaların bazı görsellerinin 4K olması en azından tatmin edici bir görsellik sunuyordu. 

>Overwatch Animasyon Filmi Çekilebilir

Blizzard bu sefer Xbox One X için daha farklı bir yol izliyor ve oyunu gerçek anlamda 4K yapıyor. Windows Central'a yapılan açıklamada "Xbox One X'in performansı inanılmaz ve ekibimiz 4K çözünürlüğü Xbox One X'e getirmek için uğraşıyor. Donanımsal olarak bir çok yeniliğe ve gelişime açık. Büyük ekranda her şeyin doğal ve güzel durması için uğraşıyoruz" diyerek PS4 Pro'da izledikleri yoldan ilerleyebileceklerinin sinyalini verdiler.

PS4 Pro'da olduğu gibi sadece arayüz ve detaylar 4K olursa hiç şaşırmamak lazım. Performans olarak oturmuş bir oyuna estetik iyileştirmeler olarak yorumlayabiliriz. 

İLGİLİ BÖLÜMLER