Wolfenstein 2'nin DLC Paketi The Freedom Chronicles'ın Çıkış Tarihi Belli Oldu

YAZAN Yasin Madyb İlgün

Çıkış tarihleri belli oldu desek daha mı doğru olurdu sanki?

 Wolfenstein II: The New Colossus'u oynarken aldığım hazzı bana yaşatabilen çok az oyun oldu. En zor seviyede bu kadar tatmin edici bir nişancı oyunu hatırlamıyorum (DOOM hariç) desem yeridir.

> Wolfenstein II: The New Colossus - İnceleme

Blazkowicz ile Nazi kontrolü altındaki dünyada özgürlük savaşı vermek, çeşit çeşit Nazi robotlarına, deneysel silahlarına denk gelmek oldukça keyifli bir tecrübeydi. The Freedom Chronicles DLC'leriyle oyunun evrenine farklı açılardan bakabileceğiz. Malumunuz bu DLC'de üç farklı kahramanın hikayesini oynuyoruz. Üç kahramanımızla da aslında kısa süre önce tanıştık. The Freedom Chronicles - Bölüm 0 çıktı ve yaklaşık 45 dakikalık bir oynanış sundu. Üç görevden oluşan Bölüm 0, aslında gelecek DLC'lerin kahramanlarını ve onların yeteneklerini bize göstermek dışında pek de bir şey yapmadı. Hatta harita olarak bile yeni bir şey sunmadı. Kahramanlarımızın özel yeteneklerine göre bölüm tasarımları karşımıza çıkıyor ve muhtemelen DLC'lerin tam hallerinde de farklı bir şey ile karşılaşmayacağız. Ha, benim için oyunu tekrar tekrar oynamak için bahane olması bile yeterli tabii.

The Freedom Chronicles'taki üç hikayemizin sırasıyla çıkış tarihleri ise şu şekilde;

The Adventures of Gunslinger Joe
14 Aralık

Bu hikayede eskiden bir Amerikan Futbolu oyuncusu olan Joseph Stallion (evet ismin ben de farkındayım) ile oynayacağız. Joseph, güçlü bir abimiz olduğu için Naziler'e depar halinde omuz atarak onları öldürebiliyor ve pek de güçlü durmayan duvarları yıkıp geçebiliyor.

The Diaries of Agent Silent Death
30 Ocak

Jessica Valiant isimli eski bir ajanla dar yerlere, havalandırma boşluklarına girip çıkıp bir Nazi Komutanı'na suikast yapmaya çalışacağız. California'da geçen bu macerada San Andreas Operasyonu'nun sırlarını keşfedeceğiz. Jessica'nın susturuculu tabancayla gelmesi ve gizliliğin onun görevlerinde büyük önem taşıması keyifliydi. En çok bu DLC'yi bekliyorum diyebilirim Oyungezerler.

The Amazing Deeds of Captain Wilkins
Mart 2018

The Freedom Chronicles'taki son indirilebilir içerikteyse ABD Ordusu'ndan Yüzbaşı Gerald Wilkins ile oynayacağız. Black Sun Operasyonu'nda Naziler'in gizli ve çok güçlü bir silahını devre dışı bırakmak için savaşacağız.