Sam Leaderboard Tedx

PlayerUnknown’s Battlegrounds'ta Bu Hafta Sonu Neredeyse 100 Bin Hileci Banlandı

YAZAN Yasin Madyb İlgün

Aynı zamanda hayalet ban da atıyorlar.

 PlayerUnknown'un PC sürümünü (Xbox sürümü daha çıkmadı gerçi ama) hileden koruyan BattlEye, geçtiğimiz hafta sonu içerisinde 100 bine yakın hileciyi oyundan uzaklaştırmış. BattlEye'ın resmi Twitter hesabından yapılan duyuruda oyundan uzaklaştırılan oyuncu sayısının da 700 bini geçtiği belirtildi.

Buna ek olarak oyunun hile sayfalarına baktığımızda (bize kızmayın sevgili Oyungezerler, biz de Reddit'ten gördük) bu mevzubahis hilecilerin "hayalet ban" yediklerini de görüyoruz. Yani banlandıklarını bile anlamıyorlar, daha doğrusu anlamaları için belirli bir süre geçmesi gerekiyor. Zira "ban çekicini" yediklerine dair bir uyarı gelmiyor ve oyuna normal şekilde girip maç aratabiliyorlar, ancak maç bulamıyorlar. Bulabildiklerindeyse  diğer hilecilerle eşleşiyorlar ve normal oyuncuların oyunlarına dahil olamıyorlar. Tabii hesap bu maçlardan ödül de kazanamıyor ve markete ulaşamıyor. 

PlayerUnknown's Battlegrounds 20 Milyondan Fazla Sattı!

PUBG'nin Xbox Sürümü 12 Aralık'ta çıkış yapacak, ancak bu oyunun tam sürümü olmayacak. PUBG aralık ayında PC için resmi çıkışını yapacak ve erken erişim macerası sona erecek. 

Oyungezer Satış