Call of Duty: WWII'nin Mikro-Alışveriş Sistemi Ertelendi ve Keşke Hiç Gelemese...

YAZAN Yasin Madyb İlgün

Sadece kozmetik bile olsa artık rahatsız olmaya başladık. Yeter oyun içi alışveriş yeter.

 Sledgehammer Games'in bizi İkinci Dünya Savaşı'na geri götürdüğü, ancak bekleneni tam anlamıyla veremeyen oyunu CoD: WWII'nin mikro-alışveriş sistemi hala çalışmıyor. Oyun içi alışveriş yaptığımız CoD Points'i gerçek parayla almaya yarayacak bu sistemin neden hayata geçmediğine dair bir açıklama yapılmadı. Sistemin bu hafta içerisinde çalışır konuma gelmesi bekleniyordu.

Activision'ın resmi sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada mikro alışveriş sisteminin gelecek haftaya ertelendiği duyuruldu ve şirket özür diledi. Ancak mikro-ödemeler, kutular, onlar, bunlar ve şunlar derken artık gına geldi. Sadece kozmetik bile olsa mikro-ödeme görmek istemiyorum artık. Severek oynadığım tüm oyunlar da buna dahil. Bu gecikme de muhtemelen oyunun çok oyunculu sunucularının bir türlü belini doğrultamaması sebebiyle oldu. Activision'ın ayakta duramayan sunucuları sayesinde bir süre daha mikro-ödemeler olmadan Call of Duty oynayabileceğiz demek oluyor bu da.

Blizzard, EA Games'e Battlefront II Üzerinden Taş Attı
> Reddit Tarihinin En Çok Eksilenen Mesajı EA'den Geldi

Biraz nefret kusar gibi oldum sevgili Oyungezerler, kusuruma bakmayın. Ancak Shadow of War'dan (ki aralarında belki de en masumu) tutun da Battlefront 2'ye kadar her oyun lootbox ve mikro-alışveriş ile bizi de yordu artık. 

CoD: WWII'de mikro-alışverişin çok büyük oranda sadece kozmetik olarak karşımıza çıktığını biliyorum, ancak konuştuğumuz şirket de Activision sevgili Oyungezerler. Masumiyeti en son arayacağımız yer kendileri ve EA Games. 

Call of Duty: WWII'yi Nurettin Tan incelemiş ve pek de etkilenmemişti. Kendisinin incelemesini buraya tıklayarak okuyabilirsiniz Oyungezerler.