PlayerUnknown’s Battlegrounds'un 1.0 Yamasından Bilgiler Su Yüzüne Çıktı

YAZAN Yasin Madyb İlgün

DayZ'nin haritası Chernarus+'ın çöl versiyonu olmuş bu sanki?

 PUBG'nin çıkış sürümü 1.0'ın test yaması çıktı ve test sunucularında herkes yeni atlama, zıplama ve hasar mekaniklerini deniyor. Bununla birlikte bazı oyuncular kendilerini yine tutamayıp data mining dediğimiz, yamalardan veri çıkarma işine girişmişler. Bunun sonucunda da çöl haritasının kuş bakışı halini ve bir jet ski modelini açığa çıkarmayı başardılar.

Harita bana fena halde DayZ'nin haritası Chernarus+'yı andırdı. Tabii DayZ, çölde geçmiyor ancak şehir yerleşimleri, yollar ve haritanın genel düzenli böyle bir çağrışım yaptı. Hemen aşağıda haritanın hem normal halini hem de DayZ'deki şehir isimleriyle değiştirilmiş halini paylaşıyorum sevgili Oyungezerler. Hatta DayZ'nin haritasına da bir link bırakayım da karşılaştırmayı siz de yapın. 

pubg-yeni-harita-kus-bakisi

dayzversiyonu

PUBG ekibinin yeni bir deniz aracı üzerinde çalıştığını öğrenmek de beni mutlu etti açıkçası. Özellikle tekneden daha hızlı bir araca bence ihtiyaç vardı. Üstelik jet skinin çok fazla koruma sağlamayacağını da tahmin etmek güç değil. Bununla birlikte jet ski modeli üzerindeki çalışmalar henüz tamamlanmamışa benziyor. Ancak son halinin nasıl bir şey olacağını tahmin edebiliriz. 

pubg-jet-ski