Call of Duty: WWII'nin Sunucuları Sonunda Düzgün Çalışmaya Başladı

YAZAN Eser Güven

Düzeltmeleri sadece 12 gün sürdü...

Sledgehammer Games'ten Call of Duty: WWII'nin PC, PlayStation 4 ve Xbox One versiyonlarında yeniden adanmış sunuculara dönüldüğü bilgisi geldi. Geçen Cuma oyuna gelen güncellemede daha önce öngörülememiş bir sorun ortaya çıkmış ve bu sorun sunucu performansını olumsuz etkileyince geçici olarak P2P sunuculara geçiş yapılmıştı. Tabi P2P sunuculara geçiş de oyun performansını daha kötü hale getirdi. Hoş olmayan bir kısır döngü anlayacağınız.

Yukarıdaki tweet'lerden de görebileceğiniz üzere adanmış sunucular oyunun performansını ciddi biçimde geliştirmiş olmalı. Beklenmedik anlarda sunucularla bağlantısı kopan oyuncular vardı, bu sorunun da kaynağı tespit edilmiş ve ortadan kaldıracak yama hazırlanmış.

Stüdyonun şu ana kadarki en büyük önceliği adanmış sunucuları sorunsuz biçimde hayata geçirmekti. Artık sunucular düzgün çalışmaya başladığına göre Sledgehammer'ın bir sonraki hamlesi Headquarters özelliğini oyuncuların talepleri doğrultusunda iyileştirmek olacak. Oyuncular her ne kadar karargahlarına arkadaşlarını davet edebiliyor olsalar da Sledgehammer da bu özelliğin daha canlı, daha kalabalık bir toplulukla daha keyifli olabileceğinin farkında. Yakın zamanda bununla da ilgili güncelleme haberleri görebiliriz.

Sledgehammer Games'in sunucular ve Call of Duty: WWII ile ilgili diğer konularda yapmış olduğu açıklamayı blog sayfasından okuyabilirsiniz.