PUBG'nin Geliştiricisi Brendan Greene: Yılın Oyunu Ödülünü Hak Ettiğimizi Düşünmüyorum

YAZAN Yasin Madyb İlgün

"Bizim oyundan çok daha iyileri var."

 Bu yılın en bomba yapımı desek yeridir herhalde, zira PlayerUnknown's Battlegrounds daha çıkmadan 20 milyondan fazla sattı ve Steam'deki tüm rekorları alt üst etti.

PUBG, henüz erken erişimde ve aralık ayında resmi olarak PC'ye çıkış yapacak. Haliyle PUBG'nin The Game Awards'ta (Oyun Ödülleri) bir aday olarak yer alması gerçekten saçma. Ben de severek oynuyorum, ama erken erişimdeki yapımlara bitmiş birer oyun gibi davranmak büyük bir hata olur. Bluehole projesinin üstünde duruyor ve hiçbir işini yarım bırakmıyor neyse ki, ancak bir oyunun erken erişimde olması onun henüz tamamlanmadığını belirtir. Sırf bu sebep bile listeyi çok da ciddiye almamak için yeterli. Zaten kişisel görüşüm ruhsuz bir liste olmuş. 

> PUBG'nin 1.0 Yamasından Yeni Bilgiler Sızdı
> PUBG'de Banlananlar Banlandıklarını Anlamıyor Bile!

Oyuna adını veren ve oyunun baş geliştiricisi olan Brendan Greene, IGN ile yaptığı kısa bir röportajda "Şahsen, Yılın Oyunu Ödülü kazanmayı istemiyorum. Takımımız için kazanmayı tabii ki isterim, ama bence bu sene PUBG'den çok daha güzel oyunlar çıkış yaptı. The Legend of Zelda: Breath of the Wild ve Horizon Zero Dawn oyun tasarımı ve hikaye anlatımı olarak tam anlamıyla usta işi yapımlar. Bunlar harika, gerçekten harika oyunlar. Bence bu oyunlardan biri kazanacak. Umarım onlardan biri kazanır. Bizim yılın oyunu ödülünü hak ettiğimizi düşünmüyorum." dedi. Umarım yıllar seni bozmaz Brendan, zira ağzından çıkan her ifade ve şu ana kadar yaptığın her iş takdiri hak ediyor. 

PUBG Corp'un CEO'su C.H. Kim'e aynı soru yönetildi. Kim de "Bu ödüllerle gerçekten de hiç ilgilenmiyoruz. Biz oyunu PC ve Xbox One için olabilecek en iyi şekilde geliştirmeye çalışıyoruz ve buna odaklanmış durumdayız. 1.0 güncellemesinden sonra da oyunu geliştirmeye ve daha ileri götürmeye devam edeceğiz. Durmayacağız." ifadelerini kullandı.

PUBG'nin Xbox One sürümü 12 Aralık'ta oyuncularla buluşacak. Ancak bu sürüm Xbox One Game Preview dahilinde yer alacağı için bir nevi erken erişimde olacak diyebiliriz.