EA Games, Reddit'te Soru-Cevap Yaptı - Çok Soru Geldi, Cevaplar Tatmin Etmedi

YAZAN Mert Köse

Şirket oyunu düzelteceklerinin "sözünü" veriyor.

Star Wars Battlefront II, çıkışından bu yana bir sürü şey yaşadı. Oyundaki Darth Vader ve Luke Skywalker gibi kahramanları açmak için harcamanız gereken 40 saat sonrası oyunculardan büyük bir isyan gelmişti. EA Games'in konuyla ilgili açıklaması Reddit tarihinin en çok eksilenen mesajı oldu ve bu da oyuna iyice kara leke sürdü. Hatta Blizzard da Starcraft 2’yi ücretsiz yaparken bu duruma akıllıca bir gönderme yaptı. EA de kendini aklamak adına karakterlerin açılması için gereken kredi miktarını %75 oranında azalttı. Ayrıca bugün de Reddit’te bir AMA (Ask Me Anything - Bana İstediğini Sor) etkinliği düzenleyerek oyuncuların sorularına cevap verdiler.

Etkinliğe oyunun idari yapımcısı John Wasilczyk, ortak tasarım yönetmeni Dennis Brannvall ve yapımcı Paul Keslin katıldı. Brannval, gelen olumsuz yorumlara “inanılmaz üzgün” olduklarını söylemiş. “Aslında nefret ettik, gerçekten nefret ettik. Çünkü seveceğiniz bir oyun yapmak istiyoruz” diye eklemiş. 

“Gerçekten de havalı, eğlenceli ve güzel bir oyun yaptık ancak ilerleme sistemindeki sorunlar yüzünden hep gölgede kaldı. Bunu düzelteceğiz” diyerek söz veriyor Brannvall.  DICE’ın ileride oyunla ilgili büyük değişiklikler yapacaklarını da belirten ekip, sandık sistemiyle ilgili gelen olumsuz yorumlara ise klasik bir şekilde “her levelde müthiş, dengeli bir deneyim” sağlayacaklarını belirttiler.

Star Card’larla ilgili gelen sorulara da cevap veren Brannvall “Senden çok daha iyi olan biriyle multiplayer maçlarda eşleşmemelisin. Nihayetinde senin verimliliğin yeteneğinden dolayı olacak, sahip olduğun Star Card’lardan dolayı değil. Eğer öyle hissettirmiyorsa, bu duruma da kendi tarafımızda değerlendireceğiz” dedi. 

Bir diğer önemli konu ise Arcade modda olan maximum kredi sınırının oluşuydu. Paul Keslin, sınırın, oyuncuların Arcade modu grinding için kullanmak istemediklerini, bu yüzden var olduğunu söyledi. Keslin ayrıca ellerinde sürekli güncellenen verilere bakarak oyunun mümkün olduğunca en dengeli hale getireceklerinin sözünü verdi.

>Star Wars Battlefront 2 - İnceleme Puanları

DICE, sürekli söz vererek oyuncuların gönlünü yapmaya çalışsa da işler hala onlar için iyi gitmiyor. Bugün Belçika mahkemesi, Star Wars Battlefront 2 ve Overwatch için kumar soruşturması başlattı. En başından düzgün bir sistem yapsalardı da bunları hiç konuşmuyor olsaydık.

İLGİLİ BÖLÜMLER