YAZAN Baran Köse

Sonsuza kadar Star Wars izlemek isteyenler?

Star Wars: The Last Jedi'a bir aydan kısa bir süre kaldı. Bu da doğal olarak artık Star Wars sezonuna girdiğimizi gösteriyor. Battlefront II'nin de çıkmasıyla başlayan süreç film vizyona girene kadar devam edecek. Peki bu daha ne kadar sürecek?

Disney'in Star Wars'u George Lucas'tan satın aldıktan sonra yaptığı açıklamada her yıl bir Star Wars filmini vizyona sokmak istediklerini söylemişlerdi. Hatta şu an gözüken tabloda tek sayı ile biten yıllarda üçleme filmi, çift sayı ile biten yıllarda Rogue One gibi Star Wars hikayeleri filmleri girecek gibi duruyor. Biz de sizlere Disney tarafından resmi olarak açıklanmış filmleri listeyelim istedik. 

Solo: A Star Wars Story

solo-big

Vizyon Tarihi: 25 Mayıs 2018

İlk olarak "Untitled Han Solo Solo Movie" ismiyle duyurulan ve daha sonra çok zekice Solo olarak film önümüzdeki yıl vizyona girecek. Han Solo'nun gençliğini anlatacak filmin başrolünde Alden Ehrenreich yer alıyor. Chewbacca, Lando Calrissian gibi efsanelerin de gençliğini göreceğimiz film enteresan bir şekilde en az heyecan yaratan Star Wars filmi olarak tarihe geçti. Han Solo'nun karizmasının gizemli geçmişi ve o geçmişin hikaye içerisinde karşımıza problem olarak gelmesinin altında yattığını düşünürsek aslında haksız da sayılmayız. 

Star Wars: Episode IX

 jj-big

Vizyon Tarihi: 20 Aralık 2019

JJ Abrams'ın tekrar yönetmen koltuğuna oturacağı film Squel Trilogy'nin son filmi olacak. Eğer tahminlerimiz bizi yanıltmazsa (ki yanıltacak gibi durmuyor) Return of The Jedi'ın biraz daha değişiğini izleyeceğiz. Muhtemelen Rey'in karanlık tarafa gidip geleceği ve sonunda herkesin mutlu mesut olacağı bir film izlemek istemiyorum açıkçası. Abrams bizleri şaşırtır mı bilemiyorum fakat bundan sonra bayrağı teslim edecekleri Rey ve tayfasını öyle bir hale getirmeliler ki ileride nasıl şu an Luke, Leia ve Han Solo'nun yıllar içerisinde ne yaptığını merak ediyorsak yeni karakterlerin de ne yapacağını merak etmemiz gerekiyor. 

Boba Fett Filmi

bobafett-big

Vizyon Tarihi: 2020

Sinema tarihinde Boba Fett kadar az gözüküp, onun kadar az iş yapıp onun kadar popüler olan başka bir karakter yoktur herhalde. Hepimizin favori kelle avcısı oldukça gizemli bir karakter olarak yer alıyordu orijinal üçlemede. Daha sonra Attack of The Clones filmi ile karakteri derinleşti ve şu an Legends sayılan çizgi romanlar ve kitaplar ile zengin bir geçmişe sahip oldu. Yine Clone Wars çizgi dizisinde bir iki kere gözüken Boba, oldukça büyük potansiyele sahip. Henüz film hakkında hiçbir gelişme ya da açıklama yok. Revenge of the Sith ve A New Hope arasındaki zamanda geçen ve Boba Fett'in nam salmaya başladığı dönemleri anlatan bir film harika olurdu doğrusu. Jedi avlayan bir Boba Fett görmek çok isteriz değil mi?

Obi-Wan Kenobi Filmi

obiwanfilm-big

Vizyon Tarihi: Belli değil

Ewan McGregor'un Obi-Wan'ı gerçekten inanılmaz başarılıydı ve büyük bir çoğunluğun en sevdiği Jedi olmayı başardı. Kendisine yeni Star Wars filmleri sorulduğunda her zaman istekli şekilde cevap veren, teklif gelirse asla hayır demem diyen Ewan McGregor istediği filme kavuşacak. Fakat ne zaman çekimler başlayacak, Obi-Wan'ın hayatının hangi dönemi konu alınacak bilinmiyor. En mantıklısı Revenge of The Sith ile A New Hope arasında yaşadıklarının konu alınması. Ama Klon Savaşları sırasında Anakin Skywalker olmadan tek başına çıktığı bir macerayı da izlemek isteriz herhalde. Ewan McGregor, The Force Awakens'ta Obi-Wan'ın sesi olarak da olsa kendisine yer bulmuştu ve The Last Jedi'da da olduğu söyleniyor. Hatta Hayden Christensen'in de The Last Jedi'da olduğu dedikodularını düşünürsek Obi-Wan ve Anakin yeniden bir araya gelebilirler.

Yepyeni Bir Üçleme

sw-film-big

Vizyon Tarihi: Belli Değil

The Last Jedi'ın yönetmeni Rian Johnson'ın yazıp yöneteceği bu yeni üçlemede daha önce hiç görmediğimiz karakterler yer alacak. The Old Republic zamanında mı geçer, Sith Empire zamanında mı geçer yoksa hiç tahmin etmediğimiz bir dönemi mi konu alır bilmiyoruz. Fakat ben bir Sith ordusu ile Jedi ordusunun Force ne verdiyse birbirine girdiği bir film için o kadar heyecanlıyım ki The Last Jedi'ı izlemesem bile olur. Ya da çok da geçmiş zamanlarda değil de Yoda'nın daha padawan olduğu zamanlarda geçen bir film izlesek ona da hayır demem.

Şimdilik resmi olarak açıklanan Star Wars filmleri bunlar sevgili Oyungezerler. Fakat bir Darth Vader filminin gündemde olduğunu biliyoruz. Keza Mace Windu'nun gençliğini anlatan filmin de konuşulduğu çıkan dedikodular arasında. Sizin de görmek istediğiniz, keşke çekseler dediğiniz potansiyel bir Star Wars filmi var mı?