YAZAN Mert Köse

Ancak senaryo modu daha kapsamlı olacak.

CD Projekt RED, oyuncuların The Witcher 3’te çok sevdiği ve ayrı bir oyun olarak görmek istedikleri mini-oyun Gwent’i bir buçuk yıl önce geliştirmeye başlamıştı. Şu anda herkes açık Beta sürümünde olan Gwent’in tamamen ücretsiz bir de senaryo modu bulunacak. Normalde yılsonunda çıkması beklenen senaryo modu Thronebreaker’a biraz gecikmeli olarak, 2018’de kavuşacağız

Gwent’in kendi sitesinde yazılı bir açıklama paylaşan Marcin Iwinski, senaryo modunu genişletmeye karar verdiklerini, dolayısıyla daha fazla zamana ihtiyaçları olduklarını söyledi. “Çıkış tarihini değiştirmek bizim her zaman ciddi bir şekilde yaklaştığımız bir şey, ancak, sonunda daha iyi bir oyun alacağınızı hissettiğimizde bu kararı vermekten hiçbir zaman tereddüt etmeyeceğiz. Thronebreaker’ı tatilde oynamayı planlayan herkesten özür diliyorum.” dedi. Çıkış tarihini ertelemelerinin mantıklı bir açıklaması olması, oyunu daha iyi hale getirecek olması bizim için aslında sevindirici bir haber. Daha bir dolu içerikli senaryo modu bizleri bekliyor demek. 

>CD Projekt Red, Cyberpunk 2077 İçin Gönüllere Su Serpti: "Aç Gözlülük Bizim İşimiz Değil!"

Iwinski, ayrıca 2018 yılında Gwent’i tamamen Beta’dan çıkarıp tam sürüme geçirmeyi, bu sebeple güncellemelerin daha sık yapılacağını söylemiş. CD Projekt RED’in merakla beklenen oyunu Cyberpunk 2077 olsa da Gwent’in özellikle senaryo modu da eğlenceli olacak gibi duruyor.

İLGİLİ BÖLÜMLER