Dark Souls, Cuphead Tarzıyla Yapılsa Nasıl Olurdu?

YAZAN Eser Güven

Keşke böyle bir oyun olsa

YouTube'daki 64 Bits kanalının dehşet yetenekli animatörleri Dark Souls'a Cuphead makyajı yapmış ve sonuç gerçekten de inanılmaz görünüyor. Her iki oyunu da acayip seven biri olarak bu videoyu ağzım açık izledim desem yeridir, zaten 'dehşet yetenekli' dememin sebebi de aslında bu hayranlığın bir sonucu.

Cuphead yayınlandığında oyunun zorluğunu tamamen farklı dünyaların oyunları olsalar da Dark Souls ile kıyaslayanlar olmuştu. İşte bu video Dark Souls, Cuphead gibi 30'lu yıllardan fırlamış grafiklere sahip bir platform / aksiyon oyunu olsaydı nasıl olurdu sorusunun cevabını veriyor.

Video o kadar güzel hazırlanmış ki bence siz de 'böyle bir oyun çıksa dakika düşünmem, alır oynarım' diye düşünürken bulacaksınız kendinizi.

Cupsouls ismindeki videoda Solaire of Astora'nın Praise the Sun hareketinden Dark Souls 3'teki bol iskeletli, yuvarlanan kayalı tuzağına kadar pek de referans görüyoruz. Bazılarını tanıyamanlar için videodaki bossların da listesini vereyim. Sırasıyla Ornstein ve Smough (DS1), Scorpioness Najka (DS2), The Great Grey Wolf Sif (DS1), Gaping Dragon (DS1), High Lord Wolnir (DS3) ve Yhorm the Giant (DS3).

Tabi yasal nedenlerden dolayı muhtemelen böyle bir oyun görme şansımız yok ama hayali bile güzel. 64 Bits'i bu müthiş fikirlerinden ötürü tebrik etmek lazım.